UROCZYSTE  PODSUMOWANIE  KONKURSU PLASTYCZNEGO

W poniedziałek tj.  10 czerwca 2019r. w siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie  odbyło się uroczyste  podsumowanie  konkursu plastycznego pod hasłem „Ciepło systemowe kontra niska emisja”. Z  trzydziestu dziewięciu prac, które wpłynęły ze szkół podstawowych z Ciechanowa  jury w składzie: p. Adam Krzemiński, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Ciechanowie- przewodniczący, p.  Małgorzata Niestępska -  prezes PEC, p. Marta Piecychna - przedstawicielka Urzędu Miasta Ciechanów oraz p.  Kaja Murzyńska-  pracownik PEC 10 kwietnia  przyznało 3 nagrody za  I, II i III miejsce oraz 10 wyróżnień. Konkurs został poprzedzony lekcją, przeprowadzoną przez pracowników PEC, która obejmowała zagadnienia produkcji i dostarczania ciepła sieciowego, gospodarowania ciepłem w taki sposób, żeby go nie marnować oraz problemu „niskiej emisji”, czyli czym nie wolno palić w piecach. Celem  takich działań jest kształtowanie już  u najmłodszych mieszkańców postaw proekologicznych.
        W trakcie poniedziałkowego spotkania prezes PEC Małgorzata Niestępska oraz przewodniczący jury Adam Krzemiński, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Ciechanowie wręczyli zwycięzcom konkursu nagrody rzeczowe. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymały  uczennice z klasy 1b Amelia Świderska i Maja Zakrzewska. Po wręczeniu nagród  i wyróżnień uczniowie, opiekunowie i nauczyciele biorący udział w uroczystości  zwiedzili  Centralną Ciepłownię. Zobaczyli  jak w praktyce  wygląda proces wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Potem wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.
        Zwycięskie prace zostaną opublikowane w firmowym kalendarzu ściennym PEC na rok 2020.
        Nagrody dla dzieci  za udział w konkursie ufundował PEC oraz Urząd Miasta Ciechanów.
        Wyróżnionym naszym  dziewczynkom, wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu  serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: piątek, 12 lipca 2019 22:04