PREMIERA SPEKTAKLU PT. „ALICJA HISTORIA PRAWDZIWA”

Dnia 12 czerwca 2019 roku uczniowie oddziałów gimnazjalnych w składzie: Dawid Jezierski (Kapelusznik), Julia Witkowska (Alicja), Oliwia Pigut (sługa), Aleksandra Orlińska (królowa Kier), Agata Wróblewska (posłaniec), Katarzyna Długołęcka (biała królowa), Julia Kawecka i Klaudia Kretkowska (tancerki) zaprezentowali o godzinie 9:30 premierę spektaklu pt. „Alicja historia prawdziwa”. Natomiast o godzinie 17:00 odbył się występ dla rodziców i zaproszonych gości. Sztuka została przygotowana przez Dawida Jezierskiego. Opowiadała ona o walce dwóch sióstr, które rywalizowały o tron. Była to walka dobra, ze złem. Alicja, która była główna postacią, dostała się do bajkowego świata zupełnie przez przypadek, jednak nie była to jej pierwsza wizyta w „krainie czarów”. Dziewczyna miała problem z odnalezieniem się w bajkowym świecie, ale we wszystkim pomógł jej zawsze wierny Kapelusznik, który był mocno obłąkany. Królowa Kier, przez którą przemawiało zło, przegrała walkę z wcielonym dobrem. Biała królowa znów rządziła krainą.
        Aktorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły i dopracowali swoją charakteryzację w stu procentach.