POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Wakacje … Czym są wakacje?  Co oznacza ten wyraz, pojęcie, hasło? Do udziału w innowacyjnej lekcji zaprosiła uczniów najstarszych klas pani dyrektor Maria Trojanowska. Udowodniła, że swojsko brzmiące „wakacje” można powiązać z każdym przedmiotem szkolnym. Najwięcej uwagi poświęciła edukacji dla bezpieczeństwa. I nic dziwnego, wszak tylko bezpieczne wakacje mogą być udane.
        Uroczystość pożegnania absolwentów rozpoczęła się o 9.30. Na trawniku przed szkołą zgromadzili się uczniowie z 8 klasy i  z ostatnich klas gimnazjalnych, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi  oraz rodzice. Rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu. Potem zebrani wysłuchali okolicznościowych przemówień wygłoszonych przez p. dyr. Marię Trojanowską , a także przedstawicieli uczniów- Dawida Jezierskiego i Patrycję Habrewicz. Padło wiele miłych, serdecznych słów.  Następnie poznaliśmy prymusów klas:  8 A-  Jakub Maliszewski, 3 A- Dawid Jezierski, 3 B- Piotr Janowski, 3 C- Julia Chmielewska i Julia Zaręba, 3 D- Aleksandra Grzankowska i Wiktoria Golenda. Zostali oni udekorowani szarfami przez panie dyrektor i przyjęli serdeczne gratulacje.  Z kolei wychowawcy klas poprosili o wystąpienie uczniów wyróżnionych nagrodami za wzorowe zachowanie i średnią ocen co najmniej 5,0. Byli to: Gabriela Bocińska, Nadia Cieślak, Paulina Czaplicka, Patrycja Habrewicz, Jakub Maliszewski,  Nikola Woś, Piotr Boniakowski, Julia Janiszewska , Dawid Jezierski, Julia Kawecka, Klaudia Krętkowska, Gabriela Olszewska, Zuzanna Olszewska,  Aleksandra Orlińska, Oliwia Pigut, Katarzyna Długołęcka, Piotr Janowski, Grzegorz Piotrowicz, Julia Chmielewska, Tigran Dallakyan, Julia Smoleńska, Agata Wróblewska, Julia Zaręba, Wiktoria Golenda, Aleksandra Grzankowska, Dominika Kardaś, Agata Morawska, Piotr  Niemierzycki.  Nagrodzeni oraz towarzyszący im rodzice przyjęli gratulacje od pań dyrektor i wychowawców. W dalszej części uroczystego spotkania nauczyciele poszczególnych przedmiotów zapraszali wyróżnionych uczniów po odbiór dyplomów i statuetek.
        Pani dyrektor Maria Trojanowska poinformowała zebranych, że 31 sierpnia 2019 r. kończy się jej kadencja dyrektorska  i  podziękowała wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za współpracę.  Rodzice, którzy szczególnie wiele wysiłku i serca włożyli we współpracę ze szkołą,  zostali wyróżnieni podziękowaniem w formie pisemnej. Następnie pani dyrektor podziękowała  za współpracę tym pracownikom, którzy od  1 września  2019 r.  nie będą już podlegać obowiązkowi pracy. Do pożegnania  przyłączyli się reprezentanci uczniów.
        Po wyprowadzeniu sztandaru absolwenci  radośnie wyrzucili w górę okolicznościowe czapki i udali się do klas na ostatnie spotkanie z wychowawcami. Życzymy im sprawnej rekrutacji do szkół średnich i pięknych, bezpiecznych wakacji.
        Tylko szkolny chochlik - psotnik nudzący się na opustoszałych korytarzach usiłował odwlec to co nieuchronne i przejąć we władanie mikrofony. Szybko jednak został ujarzmiony przez prowadzącą uroczystość panią Ritę Tarczyńska i obsługę techniczną.  Wakacje stały się faktem!

Tekst - Renata Pęczkowska-Ropelewska
Zdjęcia - Grzegorz Hoffman