Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Z życia szkoły

XVIII RAJD ROWEROWY PTSM

      W środę - 25.09.2019 r. z okazji "Obchodów Tygodnia Turystyki Młodzieży i Światowego Dnia Turystyki" Zarząd Oddziału PTSM w Ciechanowie zorganizował XVIII Rajd Rowerowy.
       Naszą szkołę reprezentowała 10-osobowa drużyna uczniów z kl. VIIb pod opieką pani Olgi Przewódzkiej i pani Anny Naworskiej. Trasa imprezy wiodła przez Ciechanów, Gąski, Rutki Marszewice, Rutki Borki, Sulerzyż, Ciechanów.
       Na rajd przyjechały też drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie, z Glinojecka i Ościsłowa. W drodze do Sulerzyża zatrzymaliśmy się we wsi Gąski. Przy pomniku ku czci osób zamordowanych w czasie II wojny światowej złożyliśmy

 

WYBORY NA OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

       W dniu 13 września grupa uczniów z klasy 8a przeprowadziła i nadzorowała przebieg wyborów na opiekuna samorządu uczniowskiego. W wyborach głosowali uczniowie klas od drugich do siódmych. Decyzją uczniów opiekunami zostali: Anna Kaczorek, ks. Stanisław Gurzkowski, Grzegorz Hoffman.

 

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

       23.09.2019 r. na stadionie MOSiR w Ciechanowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu w piłkę nożną chłopców rocznik 2005-2006. Do rozgrywek zgłosiło się 10 szkół: SPnr3, SPnr5, SPnr6, SPnr7, SP Glinojeck, SP Sońsk, SP Gąsocin, STO Ciechanów, TWP Ciechanów i SP Opinogóra. Zawody rozegrano w trzech grupach a zwycięzcy z poszczególnych grup zagrali w finale. Nasza szkoła zajęła szóste miejsce a reprezentowali ją następujący uczniowie: Adamiak Alan, Fader Bartłomiej , Roszkowski Adrian z klasy 7a, Belczewski Bartosz, Jakubiak Julian, Sieradzki Kacper, Śledziński Antoni, Żukowski Kacper z 8a, Pęczkowski Wojciech, Rykaczewski Daniel z 8b.

 

KONKURS SZACHOWY SZACHMAKS II

       Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie SzachMaks II. Jest to oryginalna koncepcja konkursu szachowego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs wymaga umiejętności grania w szachy. Nie trzeba mieć kategorii ani rankingu szachowego, żeby w nim uczestniczyć. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowego quizu lub gry. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Zapisy trwają do 25 września . proszę zgłaszać się do p. Iwony Brulińskiej lub p. Grzegorza Hoffmana.

 

AKCJA SPOŁECZNA POD HASŁEM "SPRZĄTAMY"

       Dnia 20.09.2019 r. w całej Polsce odbyła się akcja społeczna sprzątania lasu pod hasłem "sprzątaMY". Jej organizatorami były Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Lasy Państwowe. Miała ona na celu zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.
       Do akcji przyłączyła się także nasza szkoła - uczniowie kl. VIIb pod opieką pani Anny Kaczorek i pani Anny Naworskiej. Naszym zadaniem było posprzątanie obszaru leśnego wokół kąpieliska na Krubinie. Zanim przystąpiliśmy do pracy panowie leśnicy z Nadleśnictwa Ciechanów poinformowali nas o celu akcji

 

"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

       Klasa 3b w ramach realizacji projektu „Mali badacze przyrody” wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Podczas czwartkowych zajęć dzieci dowiedziały się, w jak szybkim tempie wzrasta liczba śmieci na Ziemi i jak niebezpieczne są tego skutki dla ludzi. Poznały sposoby ograniczania liczby produkowanych śmieci , choćby poprzez chodzenie na zakupy z torbami wykonanymi z materiałów tekstylnych czy kupowanie produktów w pojedynczych opakowaniach. Utrwaliły też wiadomości dotyczące segregowania odpadów i sprawdziły swoje umiejętności w tym zakresie dokonując samodzielnego sortowania. Nie było to łatwe zadanie, trzeba było pomyśleć, żeby odkręcić plastikową nakrętkę ze szklanego pojemnika

 

UROCZYSTOŚĆ UPAMIĘTNIAJĄCA ROCZNICĘ AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

       Dnia 17 września 2019 r. na Cmentarzu Komunalnym w Ciechanowie odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Przy pomniku Ofiar Terroru zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, starostwa, duchowni, przedstawiciele Związku Sybiraków, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Harcerstwa Polskiego, przedstawiciele ciechanowskich szkół i innych lokalnych instytucji.
       Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII a, która pełni zaszczytną funkcję klasy sztandarowej.
       Uczniowie wraz z panią wicedyrektor Iwoną Rogińską i wychowawcą klasy,

 

PRZECZYTAJ NAM TO, CO LUBISZ

       W dniu 18 września 2019 roku w holu Szkoły Podstawowej Nr 6 przy ul. Wiklinowej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Przeczytaj nam to, co lubisz”. Gościem spotkania była pani Alicja Wodzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Dyrektor biblioteki przeczytała fragmenty książek „Mała Czarownica” oraz „Przygody Dziesięciu Skarpetek”. Na zakończenie tego miłego spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.

 

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE – EDYCJA JESIENNA

       Cyklicznie we wtorki na stadionie MOSiR w Ciechanowie przez kolejnych pięć tygodni będą odbywać się zawody sportowe „Czwartki lekkoatletyczne”. Naszą szkołę reprezentuje grupa 25 uczniów.
        Na szczególne wyróżnienie w I edycji zasługują następujący uczniowie:
- Przewódzki Jakub kl.3a - I miejsce w biegu na 300m, II miejsce w skoku  w dal
- Muzińska Zuzanna kl.3b - I miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 60m
- Pawłowski Filip kl.4a - II miejsce w biegu na 60m, III miejsce w skoku w dal
- Pocheć Amelia k.,4a - I miejsce w biegu na 60m
- Rogalski Łukasz kl.5b - II miejsce w rzucie piłeczką palantową

 

„SPÓJRZ W LEWO, POTEM W PRAWO…”

       Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim kolejna odsłona ogólnopolskich działań pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem  kampanii jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.
       Z tej okazji  dnia 13 września klasa 1b gościła  dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie  asp. szt. Piotra Pikusa. Funkcjonariusz omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w obszarze zabudowanym i poza nim oraz udzielił instruktażu. Zwrócił również uwagę na niedozwolone zachowania, których skutkiem może być utrata zdrowia

 

UDZIAŁ W IV CIECHANOWSKIM ŚWIĘCIE BIEGANIA

       15 września 2019 roku na stadionie MOSIR w Ciechanowie odbyło się IV Ciechanowskie Święto Biegania zorganizowane przez Stowarzyszenie Mazovia ProActiv, Urząd Miasta Ciechanów i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody rozegrano w kilku kategoriach wiekowych dla dzieci i dorosłych. Każdy zawodnik  zaopatrzony został w pakiet startowy (koszulka i numer startowy). W zawodach wystartowali również uczniowie naszej szkoły: Kacper Ostrzeniewski z 5b, Michał Trzaska z 6a, Adrian Roszkowski 7a, a najlepiej zaprezentowali się:
I miejsce Jakub Przewódzki 3b
I miejsce Klaudia Stańczyk 6b

 

AKCJA "KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH"!!!

       Dnia 13 września uczniowie klas trzecich z naszej szkoły ubrani w kamizelki odblaskowe brali udział w Akcji KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH!!!
       Wykonaliśmy transparenty z hasłami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po przejściach dla pieszych. W piątkowy poranek pomagali nam policjanci z Komendy Policji w Ciechanowie - zatrzymywali jadące auta a my pokazywaliśmy kierowcom hasła umieszczone na naszych transparentach.
       Kierowcy pozytywnie reagowali na to, że znajdujemy się przy drodze. Były uśmiechy oraz pozdrowienia. Na pewno wielu z nich zapamięta, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych muszą zachować szczególną ostrożność.

 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY MIEJSKIEJ

       13 września odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej w Ciechanowie p. Anną Wodzyńską. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas drugich. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, ulicy i ścieżce rowerowej. Rozmawiali o zasadach przechodzenia przez jezdnię w miejscach dla pieszych z sygnalizatorami świetlnymi i bez nich oraz jak prawidłowo poruszać się po ścieżce rowerowej jadąc z rodzicami na rowerze. Dzieci miały możliwość aktywnego udziału w warsztatach, rozpoznawały znaki drogowe i ustawiały je na planszy. Na zakończenie zajęć utrwalały zdobytą wiedzę o bezpiecznym

 


Strona 10 z 22

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj842
mod_vvisit_counterWczoraj1004
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3117
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu8574
mod_vvisit_counterW tym miesiącu842
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc43043
mod_vvisit_counterWszystkie5409411

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl