Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Z życia szkoły

CHOINKA SZKOLNA W SP6

         Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją, jest niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w piątek 24 stycznia.  Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe, bajkowe kostiumy. Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały na holu szkolnym, udekorowanym kolorowymi balonami, o godzinie trzynastej, tuż po zajęciach lekcyjnych. Dzieci z klas 0 - II przebrane w karnawałowe stroje, doskonale bawiły się w budynku przy ul. Wiklinowej. Oprawę muzyczną i taneczną zapewniła pani Agnieszka Sobiesiak. Dzięki charyzmatycznej prowadzącej, zabawa była bardzo udana, a wszystkie

 

ADOPCJA KOALI

         Z inicjatywy uczennic kl. VII b - Agaty Kozłowskiej i Karoliny Saja - w szkole przeprowadzona została akcja "Adopcji  Koali". W dniach 23-24.01.2020 r. odbyła się sprzedaż ciast. Pieniądze uzyskane z akcji pozwolą uratować w Australii zagrożone wyginięciem koale.
        Wszystkim osobom, które pomogły w naszych działaniach, szczególnie uczniom i ich rodzicom za upieczenie ciast oraz paniom za pomoc w przygotowaniu kiermaszu, serdecznie dziękujemy.

 

8B W WARSZAWIE

        W mroźny i nieco deszczowy poranek, 22 stycznia uczniowie klasy 8B wraz z wychowawczynią, Panią Olgą Przewódzką oraz Panią Bogumiłą Blantenberg wyruszyli na wycieczkę do Warszawy.
        Podczas pobytu w stolicy ósmoklasiści zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycja wywarła ogromne wrażenie na naszych uczniach. W sposób szczególny zwrócili uwagę na oryginalne powstańcze opaski, oraz ekspozycję broni i niemiecki samolot. Dużym zaskoczeniem i przeżyciem była też możliwość przejścia kanałami. W dalszej kolejności przyszedł czas na doskonalenie tężyzny fizycznej podczas ćwiczeń na trampolinach w "Stacji Grawitacja".

 

"LEKCJA CIEPŁA" W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

         Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie jako firma odpowiedzialna społecznie prowadzi działania edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości w zakresie ochrony powietrza oraz szkodliwości niskiej emisji dla zdrowia i środowiska poprzez wsparcie edukacji ekologicznej dzieci.
         W ramach tych działań zorganizowana została "Lekcje ciepła" w oddziale przedszkolnym. Akcja ta ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, edukację w zakresie racjonalnego korzystania z ciepła jak również zrozumienie procesu produkcji ciepła i ciepłej wody.
         Podczas zajęć została przybliżona dzieciom tematyka energii cieplnej w życiu codziennym oraz podkreślono konieczność dbania o środowisko naturalne. Wykorzystano w tym celu książeczkę o “Czerwonym Kapturku w mieście”. Do znanej i lubianej bajki o Czerwonym Kapturku dopisano bowiem ciąg dalszy.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

        W dniu 17 stycznia 2020 roku uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach plastycznych w PCKiSz, w których po raz pierwszy zetknęli się z metodą batiku. Tą metodą wykonywały kartki okolicznościowe w związku ze zbliżającym się świętem Babci i Dziadka. Na początku samodzielnie wykonały projekt kartki. Potem na zmianę malowały specjalnymi farbami i pokrywały gorącym woskiem pomalowane fragmenty pracy. Te czynności powtarzały trzykrotnie. W dalszej części zajęć dzieci dostały kartki z konturami tulipanów. Te również malowały i pokrywały woskiem. Tym sposobem wykonały dwie kartki. W maju uczniowie wykonają tą metodą następną pracę.

 

"CZERWONY KAPTUREK" W WYKONANIU DYREKCJI SZKOŁY I RODZICÓW

       W dniu 16.01.2020 r. Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z Dyrekcją szkoły wystawili bajkę pt. "Czerwony Kapturek". Wszyscy znakomicie wcielili się w grane postacie. Dzieci uważnie słuchały, oglądały przedstawienie i z wielkim zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Bajka wszystkim się podobała o czym świadczyły gromkie brawa. Dziękujemy Dyrekcji szkoły i wszystkim Rodzicom, którzy brali udział w przedstawieniu za zaangażowanie oraz niezapomniane wrażenia.
       Wielkie brawa , piękny występ !!!

 

JASEŁKA SZKOLNE

        Każdego roku nasza szkoła zostaje wprowadzona w niezwykły nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Udaje się to uzyskać dzięki niezwykłym przedstawieniom jasełkowym. W tym roku wystąpili uczniowie klasy Vb pod opieką Siostry Almy, zaś dekoracje wykonali uczniowie VIIb. Treść spektaklu nawiązywała do powszechnie znanych motywów. Pojawili się Maryja, Józef, anioły i wiele innych postaci. Przedstawienie to było szczególne, ponieważ każdy mógł je odebrać w indywidualny sposób. Uroku inscenizacji dodały kolędy, dzięki którym poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
       Przedstawienie zostało ciepło przyjęte i nagrodzone brawami.

 

ERASMUS PLUS

        Nasza szkoła jest uczestnikiem projektu  Ochrona klimatu i środowiska w szkole  w ramach programu Erasmus plus. Projekt będzie realizowany w latach 2019-2021 we współpracy ze szkołami partnerskimi z Niemiec (Dardesheim) oraz Hiszpanii (El' Perello)
        Zgodnie z założeniami projektu, którego autorem jest szkoła w Dardesheim, szkoły partnerskie będą realizować szereg działań edukacyjno- projektowych z zakresu ochrony środowiska, związanych głównie ze środowiskiem szkolnym i lokalnym.  Jednym z elementów projektu będą też  wizyty  uczniów w szkołach partnerskich i wspólna praca nad zadaniami projektu.

 

EKSPERYMENTY Z WODĄ W "ZERÓWCE"

        W styczniowy poranek sala "zerówki" zamieniła się w "laboratorium" :). Dzieci eksperymentowały z różnymi cieczami (wodą, octem, olejem), i barwnikami spożywczymi. Okazało się, że barwnik spożywczy nie w każdej cieczy rozpuszcza się tak samo łatwo, że kolorowe cukierki zawierają dużo sztucznych barwników, co nie jest zdrowe. Wlewanie do słoika cieczy o różnej gęstości i właściwościach chemicznych dało wiele radości i zaskakujące barwne efekty. Dzieci doskonale wiedzą już, że woda ma różne stany skupienia i że śnieg to też woda.

 

WOŚP-OWE GRANIE Z SUKCESEM

        W piątek, 10 stycznia “szóstka” zagrała ostatni akord z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
        Puszka WOŚP towarzyszyła nam już wcześniej, od 7 stycznia, od kiedy to Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem opiekunów – Pani Anny Kaczorek i Pana Grzegorza Hoffmana, kwestował wśród społeczności szkolnej. Do zebranych środków dołączyło też 300 złotych uzyskane przez SU podczas przeprowadzonych przed Nowym Rokiem kiermaszy ciast.
        Jako ostatni akord naszego WOŚP-owego grania został pokazany spektakl teatralny “Trzy duchy, czyli współczesna opowieść wigilijna” przygotowany przez grupę teatralną “Na szóstkę” pod kierunkiem pań Bogumiły Blantenberg i

 

NASZA SZKOŁA WŁĄCZYŁA SIĘ W AKCJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

        Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą włączenia się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w listopadzie zorganizował kiermasz ciast, z którego dochód w wysokości 300 zł zostanie przekazany dla WOŚP. Ponadto w dniach 09.01.2020 r.-10.01.2020 r.  w naszej szkole będą zbierane pieniądze do szkolnej puszki WOŚP oraz 10.01.2020 r. o godz. 14.30 zostanie wystawione otwarte przedstawienie teatralne  „Trzy duchy, czyli współczesna opowieść wigilijna” podczas, którego także będzie przeprowadzona zbiórka.
       Jak zawsze liczymy na zaangażowanie w tą szlachetną inicjatywę całej naszej społeczności szkolnej.  

 

KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ – WARSZTATY WOŚP

        W dniu 8 stycznia 2020 roku wszyscy uczniowie klas I – III oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w zabawach warsztatowych z misiem Szacusiem pod tytułem „Kocham… Lubię…. Szanuję” zorganizowanych przez ciechanowski sztab WOŚP.
        Podczas zajęć dzieci miały możliwość m. in. przypomnienia sobie znaczenia trzech magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Prowadzący warsztaty nawiązali również do znaczenia słowa szacunek. Uczniowie mieli możliwość wypowiadania się na forum, co rozumieją przez to słowo, jak go okazywać innym. Układali hasła nawiązujące do tytułu warsztatów. Ponadto oglądali film, nakręcony w Ciechanowie, podczas którego wypowiadały się osoby z różnymi

 

„SZÓSTKA” GRA Z WOŚP

       Miło nam poinformować, że Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy organizując jedno z wydarzeń – uczniowski spektakl teatralny.
Tym samym:

Serdecznie zapraszamy
wszystkich zainteresowanych,
dużych i małych,
Uczniów, Rodziców, Przyjaciół
oraz osoby chętne na spotkanie z uczniowskim teatrem
na przedstawienie „Trzy duchy, czyli współczesna opowieść wigilijna”
w dniu 10 stycznia (piątek) o godz. 14.30 w sali gimnastycznej przy ulicy 17 Stycznia 17.
Spotkanie ma charakter otwarty.
Dla dzieci z przedszkoli organizowany jest spektakl o godzinie 10.30.
W trakcie spotkania będziemy zbierać dobrowolne datki do puszki WOŚP.

 


Strona 2 z 22

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj728
mod_vvisit_counterWczoraj1004
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3003
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu8574
mod_vvisit_counterW tym miesiącu728
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc43043
mod_vvisit_counterWszystkie5409297

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl