ARTYSTA W NASZEJ SZKOLE

12 grudnia  naszą szkołę odwiedził pan Marek Zalewski -  wszechstronny  artysta: malarz, rzeźbiarz, grafik, rysownik. Jest twórcą, którego  prace można spotkać w Ciechanowie właściwie wszędzie. Są to rzeźby w przestrzeni publicznej, rysunki w książkach i albumach. Ostatnio zajmował się pasażem przy ulicy Warszawskiej. Jest także organizatorem oraz uczestnikiem wielu sympozjów rzeźbiarskich w drewnie oraz ceramice.
        Pan Zalewski włączył się w realizację wewnątrzszkolnego projektu "Przeczytaj nam to, co lubisz", który ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Gość zaprezentował uczestnikom spotkania wiersze, które były dla niego inspiracją. Dzięki nim powstały jego obrazy i rysunki. Wspomniał również o tym, że wraca do twórczości Marii Konopnickiej, a szczególnie do utworu "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Podzielił się informacją, że jego ulubioną powieścią jest  "Ulisses" Jamesa Joyce’a.  Artysta opowiedział też o swojej pracy, dzięki której udało mu się zwiedzić wiele państw, ponieważ swoje prace wystawiał w  Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii, Luksemburgu, Węgrzech, Syrii i Francji. Mówił również o tym, że warto się uczyć, dążyć do celu i realizować swoje marzenia. Zachęcał uczniów do podejmowania prób artystycznych w malarstwie lub innej dziedzinie sztuki.
        Na koniec spotkania pan Marek Zalewski podarował szkole książki z reprodukcjami swoich obrazów, a w jedną z nich wpisał dedykację.