BEZPIECZNE FERIE ŚWIĄTECZNE I NIE TYLKO – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

19 grudnia 2019 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich. Tematem spotkania było bezpieczne zachowanie się na drodze, w domu, podczas zimowego wypoczynku i korzystania z Internetu. Policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły. Zwrócił uwagę na bezpieczne poruszanie się- lewą stroną drogi i obowiązek noszenia kamizelek oraz elementów odblaskowych w porze wieczornej na terenie niezabudowanym. Apelował o zachowanie zdrowego rozsądku w czasie zabaw zimowych. Wielokrotnie podkreślał, aby nie organizować zabaw zimowych w pobliżu jezdni oraz nie wchodzić  na nieznane lodowiska, gdy zacznie się zimowa aura. Zwracał też uwagę na odpalanie fajerwerków w noc sylwestrową. Podkreślał, że nie mogą tego robić dzieci bez obecności rodziców. Kolejny ważny temat to zasady właściwego zachowania się w domu pod nieobecność dorosłych. Zwrócono uwagę na to, aby nie otwierać drzwi nieznajomym i zachować ostrożność podczas korzystania z urządzeń domowych. Bezpieczeństwo w sieci - to kolejny ważny temat poruszany na spotkaniu z uczniami. Prowadzono dyskusję na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci zostały ostrzeżone aby nie umieszczać w Internecie informacji o sobie, swojej rodzinie, stanie posiadania, terminach wyjazdu. Prowadzący spotkanie   przypomniał także o tym, że nikt w Sieci nie jest anonimowy, zatem nie wolno nikogo obrażać, ośmieszać, poniżać, grozić komuś, umieszczać w Internecie zdjęć innej osoby bez jej zgody. Warto wiedzieć, że konto na portalach społecznościowych może mieć osoba, która ukończyła trzynaście lat, a cyberprzemoc jest karalna. Uczniowie wyszli ze spotkania  z przekonaniem, że zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku pomoże nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Tekst i zdjęcia: Iwona Rogińska

Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 13:17