SPOTKANIE WIGILIJNE Z DZIEĆMI Z PRZEDSZKOLA NR 3

Dnia 17 grudnia klasa 1b  zaprosiła   dzieci z Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Z niecierpliwością czekaliśmy na naszych gości. Kiedy już przedszkolaki przekroczyły próg klasy, przełamaliśmy pierwsze lody i  dokonaliśmy wzajemnej prezentacji. Następnie zaprosiliśmy gości do wysłuchania opowiadania  ,,Gwiazdka Lenusi ” czytanego przez uczniów naszej klasy. Było to nie lada wyzwanie, ale ochotnicy stanęli na wysokości zadania i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze. Potem rozwiązywaliśmy i samodzielnie układaliśmy zagadki  o tematyce świątecznej. Kolejna aktywność polegała na wspólnym ozdobieniu tekturowej choinki łańcuchem dłoni wyciętych osobiście przez wszystkich uczestników spotkania. Dłonie symbolizowały więź pomiędzy dziećmi z przedszkola i naszej szkoły. W końcu zasiedliśmy do stołu, aby posmakować świąteczne smakołyki przygotowane przez nasze mamy. Rogaliki, babeczki, pierniki  i inne słodkości wprost rozpływały się w ustach. Nie zabrakło również akcentu muzycznego. Skoczna pastorałka ,,Pastuszek bosy”  ochoczo śpiewana przez wszystkie dzieci radośnie zabrzmiała w murach klasy. Obdarowaliśmy się także   drobnymi upominkami  - pięknymi, kolorowymi bombkami i  uśmiechniętymi mikołajami.  Uwieńczeniem spotkania było wykonanie pamiątkowego zdjęcia, do którego wszyscy chętnie pozowaliśmy. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

tekst: Hanna Kłosińska