KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ – WARSZTATY WOŚP

W dniu 8 stycznia 2020 roku wszyscy uczniowie klas I – III oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w zabawach warsztatowych z misiem Szacusiem pod tytułem „Kocham… Lubię…. Szanuję” zorganizowanych przez ciechanowski sztab WOŚP.
        Podczas zajęć dzieci miały możliwość m. in. przypomnienia sobie znaczenia trzech magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Prowadzący warsztaty nawiązali również do znaczenia słowa szacunek. Uczniowie mieli możliwość wypowiadania się na forum, co rozumieją przez to słowo, jak go okazywać innym. Układali hasła nawiązujące do tytułu warsztatów. Ponadto oglądali film, nakręcony w Ciechanowie, podczas którego wypowiadały się osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawnościami. Wielkim zaskoczeniem było dla uczniów klasy III a, kiedy podczas projekcji filmu zobaczyli w nim swojego kolegę z klasy – Tymona. Dzięki tej projekcji filmowej oraz pogadance na pewno zwiększy się tolerancja na osoby niepełnosprawne, które przecież myślą, marzą podobnie jak inni.
Na koniec warsztatów każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom oraz odznakę.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka