SAMORZĄD UCZNIOWSKI

kl.
SEKRETARZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
  kl.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr Wiesław Kowalczyk, mgr Urszula Bożena Wiklak, mgr Marek Otłowski

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO: ZOBACZ

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019: ZOBACZ

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dnia 29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez samorząd uczniowski i opiekunów. Przybyło na nią aż 130 osób, a każdy kto bawił się razem z nami może potwierdzić, że zabawa była przednia. Na samym początku rozpoczęliśmy dyskotekę wróżbami, które zorganizowali uczniowie z klas starszych. Wróżyliśmy z kart, bawiliśmy się słomkami miłości i graliśmy w papierowe serduszka. Całość imprezy poprowadził DJ Cinek, któremu serdecznie dziękujemy za wspaniale dobrane utwory, przy których bawili się nie tylko najstarsi. Samorządowi uczniowskiemu składamy serdeczne podziękowania za zorganizowanie imprezy, a naszym wychowawcom za przybycie i uczestniczenie w niej razem z nami.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA W SZKOLE

20 listopada przypadała rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Był to dzień każdego ucznia naszej szkoły, w związku z tym samorząd postanowił umilić go słodkim poczęstunkiem, który miał na celu przypomnieć nam o prawach najmłodszych. Każda klasa włączyła się w ten projekt, przygotowując po dwa ciasta, które później były sprzedawane podczas każdej przerwy. W każdym kawałeczku ciasta było jedno prawo ucznia. Pieniądze zebrane z kiermaszu zostaną przekazane na potrzeby SU. Dodatkowo, zgodnie z prośbą wystosowaną z UNICEF, uczniowie uczcili ten dzień ubierając na siebie ubrania w kolorze  niebieskim, który jest kolorem przewodnim organizacji.

WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W piątek 21 września uczniowie naszej szkoły wybrali opiekunów Samorządu Uczniowskiego. W tajnym głosowaniu, nad przebiegiem którego czuwali ustępujący opiekunowie, uczniowie mogli oddać głosy na jednego z nauczycieli placówki, którego widzieliby w tej roli. Nauczyciele, którzy uzyskali największą liczbę głosów będą pełnili funkcję opiekuna SU w roku 2018/2019. Są to: P. Wiesław Kowalczyk, s. Alma i p. Marek Otłowski. Gratulujemy uczniowskiego zaufania i życzymy owocnej pracy.