Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Z życia szkoły

5B ZWIEDZA PARK NAUKI TORUS

       W dniu 20 września 2019 r klasa 5b wraz z wychowawcą, odwiedziła nowo otwarty Park Nauki TORUS. Charakterystycznym eksponatem Parku jest odnowiona wysoka wieża ciśnień. Żałowaliśmy tylko, że nie można na nią wejść, byłby świetny widok. Pod okiem przewodnika zwiedzaliśmy wystawy, na których prezentowane były ciekawostki dotyczące nauki i techniki. Najciekawszym eksponatem było stanowisko z piaskiem, dzięki któremu można było przedstawić różne formy ukształtowania terenu np. wyżyny, niziny, doliny, zbiorniki wodne.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, w którym po założeniu opaski na głowę, sterowało się kulką, za pomocą własnych fal mózgowych. W kolejnym stanowisku, kierowanym podmuchem powietrza należało wrzucić piłkę do kosza-

 

SPOTKANIE Z KANDYDATAMI PRZED WYBORAMI SU

       W dniu 27.09.2019 r. uczniowie klas II-VIII uczestniczyli w spotkaniu z kandydatami na przewodniczącego SU. Społeczność uczniowska została zapoznana z programami wyborczymi: Emilii Górskiej z kl.7b, Łukasza Orysiaka (7a), Nicoli Błaszkowskiej, Karoliny Podsiadlik, Kamila Wojdyły z klasy 8a. Każdy z kandydatów przedstawił sposób realizacji swojego programu oraz udzielił odpowiedzi na pytania padające z sali. Mamy nadzieję, że to spotkanie pomoże wszystkim uczniom dokonać właściwego wyboru.

 

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ DZIEWCZĄT

       23 września na boisku „Orlika” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną Dziewcząt. Do udziału w zawodach zgłosiło się 7 szkół, które rywalizowały w dwóch grupach. Następnie zwycięzcy ze swoich grup zagrali w finale i awansowali do etapu rejonowego. SP 6 w składzie: Wiktoria Bralska, Natalia Cioch, Emilia Górska, Agata Kozłowska, Aleksandra Listkowska, Patrycja Miśkiewicz, Karolina Saja (wszystkie kl.7b) oraz Klaudia Nawrocka (kl.8b), po remisie w fazie grupowej, o wyjście z grupy walczyły w rzutach karnych. Niestety przeciwniczki okazały się skuteczniejsze i nasze dziewczęta zakończyły rozgrywki nie wychodząc z grupy.

 

"ROZMÓWKI ZERÓWKI"

       "Rozmówki zerówki" to inspirujące rozmowy i odkrywcze spostrzeżenia, które prowadzi klasa 0a ze swoją wychowawczynią - p. Anią Kocięcka. Pani Ania zadaje maluchom "poważne" pytania, dotyczące tematu tygodnia, który aktualnie omawiany jest podczas zajęć dydaktycznych. Na początek dzieci wypowiadały się na temat szkoły. Odpowiedzi są szczere, często zaskakujące i spontaniczne Zachęcamy do lektury.

 

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - EDYCJA JESIENNA

       25.09.2019 roku na stadionie MOSiR w Ciechanowie odbyły się zawody sportowe "Czwartki lekkoatletyczne". Naszą szkołę reprezentowało 25 uczniów. Na szczególne wyróżnienie w III edycji zasługują następujący uczniowie:
- Przewódzki Jakub kl.3a - I miejsce w biegu na 300m.
- Czapski Adam kl. 3a - III miejsce w biegu na 1000m
- Urbanowski Mikołaj kl.3a - III miejsce w biegu na 60m
- Augustyniak Konrad kl.4a - II miejsce w biegu na 1000m
- Pawłowski Filip kl.4a - I miejsce w biegu na 1000m
- Pocheć Amelia kl.4a - I miejsce w biegu na 60m, I miejsce w skoku w dal

 

XVIII RAJD ROWEROWY PTSM

      W środę - 25.09.2019 r. z okazji "Obchodów Tygodnia Turystyki Młodzieży i Światowego Dnia Turystyki" Zarząd Oddziału PTSM w Ciechanowie zorganizował XVIII Rajd Rowerowy.
       Naszą szkołę reprezentowała 10-osobowa drużyna uczniów z kl. VIIb pod opieką pani Olgi Przewódzkiej i pani Anny Naworskiej. Trasa imprezy wiodła przez Ciechanów, Gąski, Rutki Marszewice, Rutki Borki, Sulerzyż, Ciechanów.
       Na rajd przyjechały też drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie, z Glinojecka i Ościsłowa. W drodze do Sulerzyża zatrzymaliśmy się we wsi Gąski. Przy pomniku ku czci osób zamordowanych w czasie II wojny światowej złożyliśmy

 

WYBORY NA OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

       W dniu 13 września grupa uczniów z klasy 8a przeprowadziła i nadzorowała przebieg wyborów na opiekuna samorządu uczniowskiego. W wyborach głosowali uczniowie klas od drugich do siódmych. Decyzją uczniów opiekunami zostali: Anna Kaczorek, ks. Stanisław Gurzkowski, Grzegorz Hoffman.

 

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

       23.09.2019 r. na stadionie MOSiR w Ciechanowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu w piłkę nożną chłopców rocznik 2005-2006. Do rozgrywek zgłosiło się 10 szkół: SPnr3, SPnr5, SPnr6, SPnr7, SP Glinojeck, SP Sońsk, SP Gąsocin, STO Ciechanów, TWP Ciechanów i SP Opinogóra. Zawody rozegrano w trzech grupach a zwycięzcy z poszczególnych grup zagrali w finale. Nasza szkoła zajęła szóste miejsce a reprezentowali ją następujący uczniowie: Adamiak Alan, Fader Bartłomiej , Roszkowski Adrian z klasy 7a, Belczewski Bartosz, Jakubiak Julian, Sieradzki Kacper, Śledziński Antoni, Żukowski Kacper z 8a, Pęczkowski Wojciech, Rykaczewski Daniel z 8b.

 

KONKURS SZACHOWY SZACHMAKS II

       Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie SzachMaks II. Jest to oryginalna koncepcja konkursu szachowego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs wymaga umiejętności grania w szachy. Nie trzeba mieć kategorii ani rankingu szachowego, żeby w nim uczestniczyć. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowego quizu lub gry. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Zapisy trwają do 25 września . proszę zgłaszać się do p. Iwony Brulińskiej lub p. Grzegorza Hoffmana.

 

AKCJA SPOŁECZNA POD HASŁEM "SPRZĄTAMY"

       Dnia 20.09.2019 r. w całej Polsce odbyła się akcja społeczna sprzątania lasu pod hasłem "sprzątaMY". Jej organizatorami były Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Lasy Państwowe. Miała ona na celu zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.
       Do akcji przyłączyła się także nasza szkoła - uczniowie kl. VIIb pod opieką pani Anny Kaczorek i pani Anny Naworskiej. Naszym zadaniem było posprzątanie obszaru leśnego wokół kąpieliska na Krubinie. Zanim przystąpiliśmy do pracy panowie leśnicy z Nadleśnictwa Ciechanów poinformowali nas o celu akcji

 

"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

       Klasa 3b w ramach realizacji projektu „Mali badacze przyrody” wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Podczas czwartkowych zajęć dzieci dowiedziały się, w jak szybkim tempie wzrasta liczba śmieci na Ziemi i jak niebezpieczne są tego skutki dla ludzi. Poznały sposoby ograniczania liczby produkowanych śmieci , choćby poprzez chodzenie na zakupy z torbami wykonanymi z materiałów tekstylnych czy kupowanie produktów w pojedynczych opakowaniach. Utrwaliły też wiadomości dotyczące segregowania odpadów i sprawdziły swoje umiejętności w tym zakresie dokonując samodzielnego sortowania. Nie było to łatwe zadanie, trzeba było pomyśleć, żeby odkręcić plastikową nakrętkę ze szklanego pojemnika

 

UROCZYSTOŚĆ UPAMIĘTNIAJĄCA ROCZNICĘ AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

       Dnia 17 września 2019 r. na Cmentarzu Komunalnym w Ciechanowie odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Przy pomniku Ofiar Terroru zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, starostwa, duchowni, przedstawiciele Związku Sybiraków, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Harcerstwa Polskiego, przedstawiciele ciechanowskich szkół i innych lokalnych instytucji.
       Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII a, która pełni zaszczytną funkcję klasy sztandarowej.
       Uczniowie wraz z panią wicedyrektor Iwoną Rogińską i wychowawcą klasy,

 

PRZECZYTAJ NAM TO, CO LUBISZ

       W dniu 18 września 2019 roku w holu Szkoły Podstawowej Nr 6 przy ul. Wiklinowej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Przeczytaj nam to, co lubisz”. Gościem spotkania była pani Alicja Wodzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Dyrektor biblioteki przeczytała fragmenty książek „Mała Czarownica” oraz „Przygody Dziesięciu Skarpetek”. Na zakończenie tego miłego spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.

 


Strona 9 z 22

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj374
mod_vvisit_counterWczoraj823
mod_vvisit_counterW tym tygodniu374
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu7498
mod_vvisit_counterW tym miesiącu18771
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc35525
mod_vvisit_counterWszystkie5349857

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl