Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkiSekretariat przyjmuje interesantów do 15 sierpnia

tylko w budynku przy ul. 17 Stycznia 17.

Z życia szkoły

SPOTKANIE Z POETKĄ

       Jesień jest tą porą roku, która sprzyja refleksjom, zadumie. Zachwyt pięknem przyrody owocuje w postaci utworów poetyckich. Organizowana co roku przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie i Związek Literatów na Mazowszu  Ciechanowska Jesień Poezji jest doskonałą okazją do zaprezentowania twórczości literackiej  dzieciom i młodzieży.
       Do naszej szkoły zawitała 9.10. 2019 r. pani Alicja Michałkiewicz-Romaniuk, polska poetka ze Lwowa. W szkolnej czytelni powitała ją grupa uczniów z klas III- VIII, chętnych do przeżycia poetyckiej przygody. Polka z Ukrainy zaprezentowała swoje wiersze - pełne emocji, osobistych przeżyć, uczuć patriotycznych. Poetka po raz pierwszy była w Ciechanowie. Mimo problemów ze zdrowiem

 

PRZEDSTAWICIELE SŁUŻB MUNDUROWYCH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      Przedstawiciele służb mundurowych (straż miejska i straż pożarna) w dniu 15 października odwiedzili dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem spotkania było przekazanie najmłodszym, w najbardziej przystępny i atrakcyjny dla nich sposób, zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Goście tłumaczyli jak należy zachować się w sytuacji wybranych zagrożeń oraz przypomnieli numery alarmowe do poszczególnych służb. Omówiono także znaczenie numeru ratunkowego 112. Jednocześnie dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca strażaka i strażnika miejskiego oraz nauczyły się jakie dane są najistotniejsze podczas przekazywania krótkiego komunikatu telefonicznego.

 

GWIAZDY W SZÓSTCE

       11 października gościliśmy w naszej szkole Marzannę Graff – znaną pisarkę, aktorkę teatru Mam Teatr, autorkę tekstów piosenek i spektakli teatralnych oraz Aleksandra Mikołajczaka -  znanego polskiego aktora filmowego, teatralnego i dubbingowego, który zgrał między innymi w takich filmach, jak: „”Barwy szczęścia”, „Komisarz Alex”, „Na krawędzi”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Romans z intruzem”, „Ekstradycja”, „Klan” czy „Ranczo”.
       Aktorzy zostali zaproszeni do naszej szkoły w ramach realizacji wewnątrzszkolnego projektu promującego czytelnictwo wśród dzieci „Przeczytaj nam to, co lubisz”.

 

STUDENCI UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO

       10 października uczniowie klasy 1 a rozpoczęli "studia" na Uniwersytecie Dziecięcym.
       Pierwsze zajęcia z cyklu "Kompetencje na szóstkę" dotyczyły uzyskania odpowiedzi na pytanie - Dlaczego strach jest nam potrzebny?
       Na początku lekcji obejrzeliśmy film, na którym pani psycholog opowiedziała nam jaką rolę w naszym życiu pełni strach i jak odczytywać sygnały, które przekazuje nam ta emocja.
       Po filmie zagraliśmy w emocjonalny głuchy telefon. Naszym zadaniem było przedstawienie za pomocą gestu, mimiki twarzy, ruchu- strach. Później

 

POLICJANCI NA LEKCJI DORADZTWA ZAWODOWEGO

       Na lekcji doradztwa zawodowego odwiedzili nas Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Ciechanowie. Spotkanie zorganizowała pani Dyrektor Agata Pawłowska oraz Pani Emilia Olszewska, chcąc przybliżyć nam pracę w policji. Przedstawiciele Policji- Pani rzecznik Jolanta Bym oraz sierżant sztabowy Kamil Studniak w bardzo ciekawy sposób przedstawili nam swoją pracę. Opowiedzieli w jaki sposób można dostać się do pracy w policji , jak działają poszczególne wydziały, przeczytali różne ciekawostki o policji. Każdy mógł zadawać pytania na które otrzymywaliśmy odpowiedzi. Interesujące było przedstawienie pracy" technika kryminalnego", który zajmuje się zbieraniem różnych śladów z miejsca

 

PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

       Klasa IIa  przystąpiła do projektu „Podróż dookoła świata”. Pierwsze zajęcia z całorocznego cyklu spotkań odbyły się 8 października w PCKiSz. Tematem był nasz kraj – Polska.
       Uczniowie wykazali się dużą teoretyczną wiedzą na temat swojej ojczyzny. Następnie, na zajęciach muzycznych poznali charakterystyczne tańce polskie oraz obejrzeli,  a nawet przymierzyli  regionalne stroje ludowe. Na zakończenie tej części zajęć uczestniczyli w pląsach z elementami tańca krakowiak. Kolejną część spotkania stanowiły zajęcia plastyczne, które szczególnie spodobały się uczestnikom warsztatów. Uczniowie przedstawiając złotą polską jesień techniką

 

„ROZMÓWKI ZERÓWKI” O DOMU"

       "Rozmówki zerówki" to inspirujące rozmowy i odkrywcze spostrzeżenia, które prowadzi klasa 0a ze swoją wychowawczynią - p. Anią Kocięcka. Pani Ania zadaje maluchom "poważne" pytania, dotyczące tematu tygodnia, który aktualnie omawiany jest podczas zajęć dydaktycznych. Na początek dzieci wypowiadały się na temat szkoły. Odpowiedzi są szczere, często zaskakujące i spontaniczne Zachęcamy do lektury.

 

OSZCZĘDZAJĄ BOGACI. NAM SIĘ TEŻ OPŁACI

       Nadia Kołpaczyńska uczennica klasy IIa  wzięła udział w konkursie plastycznym pod hasłem: "Moja Skarbonka" zorganizowanym przez oddział banku Santander w Makowie Mazowieckim. Zdobyła nagrody nie tylko dla siebie, ale również dla swojej szkoły. Gratulacje!

 

LEKCJA POKAZOWA

        W ramach popularyzacji piłki ręcznej w naszej szkole odbędzie się w dniu 15.10.2019 roku o godzinie 8 00 lekcja pokazowa oraz rozmowa z zawodnikami pierwszoligowej drużyny JURANDA Ciechanów dla klas 3a,3b,4a.

 

ZERÓWKA NA SPACERZE

        Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków dlatego też zachęciła  naszą zerówkę do spaceru. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i miło spędzić czas. Na zakończenie spaceru maluchy ułożyły autoportret z materiału przyrodniczego. W ten sposób wykonały pierwsze zadanie w ramach realizowanej w grupie innowacji “Matematyczne przygody wśród przyrody".

 

UDZIAŁ W ŚWIATOWYM DNIU TABLICZKI MNOŻENIA

       4 października nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia było to wielkie szkolne wydarzenie. Najpierw przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: Hasło dnia, Marmur oraz Matematyczne spacery.  A potem  sprawdzenie tabliczkowej wiedzy podczas egzaminów. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych - pracowników szkoły.  
       Uczniowie klasy trzeciej   bawili się kartami Grabowskiego i grali  również w gry wg pomysłu Andrzeja Grabowskiego z tabliczką mnożenia: Piotruś Matematyk i Loterię. Starsi rozwiązywali szyfry, zagadki,  krzyżówki - i wszędzie była tabliczka mnożenia.

 

QUIZ WIEDZY O ZWIERZĘTACH

       04.10.2019 r. w ramach obchodów Dnia Zwierząt w oddziale przedszkolnym odbył się quiz wiedzy o zwierzętach. Podczas konkursu trzeba było między innymi rozwiązać zagadki, ułożyć puzzle, dopasować cienie, naśladować zwierzęce ruchy , rozpoznać odgłosy z wiejskiego podwórka oraz odnaleźć domki zwierząt. Okazało się, że maluchy posiadają dużą wiedzę o zwierzętach. Najmłodsi uczniowie szkoły bardzo dobrze orientują się w kontaktach ze zwierzętami, znają zagrożenia dla zdrowia człowieka wynikające z nieodpowiednich zasad postępowania. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem z wyróżnieniem.

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

       30 września 2019 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego.
       Wybory były poprzedzone kampanią, w trakcie której kandydaci przygotowali swoje plakaty wyborcze i prezentowali swoje programy. W głosowaniu wzięło udział 352 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
       Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
1. N. Błaszkowska - 194 głosy,
2. E. Górska - 46 głosów,

 


Strona 9 z 23

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3504
mod_vvisit_counterWczoraj8876
mod_vvisit_counterW tym tygodniu60957
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu72858
mod_vvisit_counterW tym miesiącu78484
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc292665
mod_vvisit_counterWszystkie6172067

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl