Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Z życia szkoły

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE – EDYCJA JESIENNA

       Cyklicznie we wtorki na stadionie MOSiR w Ciechanowie przez kolejnych pięć tygodni będą odbywać się zawody sportowe „Czwartki lekkoatletyczne”. Naszą szkołę reprezentuje grupa 25 uczniów.
        Na szczególne wyróżnienie w I edycji zasługują następujący uczniowie:
- Przewódzki Jakub kl.3a - I miejsce w biegu na 300m, II miejsce w skoku  w dal
- Muzińska Zuzanna kl.3b - I miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 60m
- Pawłowski Filip kl.4a - II miejsce w biegu na 60m, III miejsce w skoku w dal
- Pocheć Amelia k.,4a - I miejsce w biegu na 60m
- Rogalski Łukasz kl.5b - II miejsce w rzucie piłeczką palantową

 

„SPÓJRZ W LEWO, POTEM W PRAWO…”

       Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim kolejna odsłona ogólnopolskich działań pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem  kampanii jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.
       Z tej okazji  dnia 13 września klasa 1b gościła  dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie  asp. szt. Piotra Pikusa. Funkcjonariusz omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w obszarze zabudowanym i poza nim oraz udzielił instruktażu. Zwrócił również uwagę na niedozwolone zachowania, których skutkiem może być utrata zdrowia

 

UDZIAŁ W IV CIECHANOWSKIM ŚWIĘCIE BIEGANIA

       15 września 2019 roku na stadionie MOSIR w Ciechanowie odbyło się IV Ciechanowskie Święto Biegania zorganizowane przez Stowarzyszenie Mazovia ProActiv, Urząd Miasta Ciechanów i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody rozegrano w kilku kategoriach wiekowych dla dzieci i dorosłych. Każdy zawodnik  zaopatrzony został w pakiet startowy (koszulka i numer startowy). W zawodach wystartowali również uczniowie naszej szkoły: Kacper Ostrzeniewski z 5b, Michał Trzaska z 6a, Adrian Roszkowski 7a, a najlepiej zaprezentowali się:
I miejsce Jakub Przewódzki 3b
I miejsce Klaudia Stańczyk 6b

 

AKCJA "KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH"!!!

       Dnia 13 września uczniowie klas trzecich z naszej szkoły ubrani w kamizelki odblaskowe brali udział w Akcji KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH!!!
       Wykonaliśmy transparenty z hasłami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po przejściach dla pieszych. W piątkowy poranek pomagali nam policjanci z Komendy Policji w Ciechanowie - zatrzymywali jadące auta a my pokazywaliśmy kierowcom hasła umieszczone na naszych transparentach.
       Kierowcy pozytywnie reagowali na to, że znajdujemy się przy drodze. Były uśmiechy oraz pozdrowienia. Na pewno wielu z nich zapamięta, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych muszą zachować szczególną ostrożność.

 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY MIEJSKIEJ

       13 września odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej w Ciechanowie p. Anną Wodzyńską. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas drugich. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, ulicy i ścieżce rowerowej. Rozmawiali o zasadach przechodzenia przez jezdnię w miejscach dla pieszych z sygnalizatorami świetlnymi i bez nich oraz jak prawidłowo poruszać się po ścieżce rowerowej jadąc z rodzicami na rowerze. Dzieci miały możliwość aktywnego udziału w warsztatach, rozpoznawały znaki drogowe i ustawiały je na planszy. Na zakończenie zajęć utrwalały zdobytą wiedzę o bezpiecznym

 

OGNISKO INTEGRACYJNE „POŻEGNANIE LATA, POWITANIE JESIENI”

       Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 6 serdecznie zaprasza uczniów wraz z rodzicami na ognisko integracyjne „Pożegnanie lata, powitanie jesieni”. Spotkanie odbędzie się 27 września, w godzinach 16.30- 18.30 na boisku szkoły przy ulicy Wiklinowej 4. Ekologia i ochrona naszej planety to w dzisiejszych czasach priorytet. Wszystko, co szkodzi naszej Ziemi jest przez nas niemile widziane. Używajmy ekologicznych pojemników i sztućców jednorazowych.
       Hasło tegorocznej imprezy brzmi: „Możesz w mieście zdrowo zjeść, lecz najsmaczniej w SP6”.
       Do zobaczenia!  

 

SPOTKANIE Z ZAWODNIKAMI TAEKWONDO OLIMPIJSKIEGO

       12 września uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w pokazie Taekwondo Olimpijskiego w wykonaniu zawodników klubu „Promyk Ciechanów”. Spotkanie poprowadził trener II klasy pan Radosław Lisowski. Uczniowie w sposób żywiołowy reagowali na prezentowane przez zawodników  umiejętności sztuki walki ale też sprawności fizycznej wypracowanej w wieloletnich treningach. Trener wielokrotnie podkreślał, że Taekwodo wymaga ogromnej dyscypliny i konsekwencji w kontynuowaniu treningów. Zawodnicy, którzy stają do zawodów odnoszą sukcesy dzięki systematycznym ćwiczeniom. Szczególne wrażenie robiły

 

NARODOWE CZYTANIE

         W dniu 7 września 2019 roku uczniowie klasy III a: Julia Garnowska, Adam Czapski, Wojciech Grzelak i Jakub Michalski wzięli aktywny udział w Narodowym Czytaniu. Do tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia zaprosiła uczniów naszej szkoły dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – p. Alicja Wodzyńska. Dzieci pięknie zaprezentowały naszą szkołę czytając fragmenty noweli Marii Konopnickiej pt. „Dym”.

 

UROCZYSTOŚĆ 80 ROCZNICY  WYBUCHU  II WOJNY ŚWIATOWEJ

        W dniu 1 września 2019 r. na Cmentarzu Komunalnym - Kwatera Wojska Polskiego i Ofiar Terroru w Ciechanowie odbyła się uroczystość 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, lokalnych instytucji oraz uczniowie ciechanowskich szkół. Szkołę Podstawową Nr 6 reprezentowali uczniowie klasy VIII a - klasy sztandarowej. Młodzież wraz z paniami: dyrektor Agatą Pawłowską, wicedyrektor Iwoną Rogińską oraz wychowawczynią Agatą Maliszewską złożyli wiązankę pod pomnikiem upamiętniając to wydarzenie historyczne.

 

„MOJE DZIECKO MA ZDROWE NOGI”

       Szkoła Podstawowa Nr 6 od dziś przyłącza się do kampanii społecznej z inicjatywy Justyny Rutkowskiej, psycholożki, psychoterapeutki, trenerki higieny psychicznej, której celem jest promocja aktywności ruchowej wśród dzieci. Więcej szczegółów już wkrótce.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

         Inauguracji roku szkolnego 2019/20120 w Szkole Podstawowej nr 6 w Ciechanowie  towarzyszyły słowa Patrona  Tadeusza Kościuszki „Największym zwycięstwem jest  to, które odnosimy nad nami samymi”. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, Ksiądz Dziekan Zbigniew Adamkowski i Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Adam Krzemiński. W tym szczególnym dniu Pani dyrektor Agata Pawłowska życzyła całej społeczności szkolnej  zwycięstw małych, codziennych i tych dużych – szczególnych na miarę marzeń i oczekiwań indywidualnych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali pasowani na uczniów i złożyli ślubowanie. To był dla wszystkich emocjonujący dzień.

 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

        Wakacje … Czym są wakacje?  Co oznacza ten wyraz, pojęcie, hasło? Do udziału w innowacyjnej lekcji zaprosiła uczniów najstarszych klas pani dyrektor Maria Trojanowska. Udowodniła, że swojsko brzmiące „wakacje” można powiązać z każdym przedmiotem szkolnym. Najwięcej uwagi poświęciła edukacji dla bezpieczeństwa. I nic dziwnego, wszak tylko bezpieczne wakacje mogą być udane.
        Uroczystość pożegnania absolwentów rozpoczęła się o 9.30. Na trawniku przed szkołą zgromadzili się uczniowie z 8 klasy i  z ostatnich klas gimnazjalnych, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi  oraz rodzice. Rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu. Potem zebrani wysłuchali okolicznościowych przemówień wygłoszonych przez p. dyr. Marię

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

        W dniu 19 czerwca 2019 roku w budynku przy ulicy Wiklinowej 4 o godz. 8.00 zabrzmiał ostatni dzwonek, który oznajmił uczniom z klas 0 – III oraz ich rodzicom, że nadchodzą wakacje.
        Gościem specjalnym tej uroczystości był prezydent miasta Ciechanowa – pan Krzysztof Kosiński.
       Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor szkoły Maria Trojanowska. Podziękowała dzieciom za całoroczną pracę na zajęciach na rzecz szkoły. Podziękowania skierowała także do rodziców i nauczycieli. Wspomniała o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Następnie głos zabrał prezydent miasta – pan Krzysztof  Kosiński.

 


Strona 10 z 22

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj671
mod_vvisit_counterWczoraj1201
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6905
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu7498
mod_vvisit_counterW tym miesiącu25302
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc35525
mod_vvisit_counterWszystkie5356388

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl