Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkiZ życia szkoły

„ROZMÓWKI ZERÓWKI” O DOMU"

       "Rozmówki zerówki" to inspirujące rozmowy i odkrywcze spostrzeżenia, które prowadzi klasa 0a ze swoją wychowawczynią - p. Anią Kocięcka. Pani Ania zadaje maluchom "poważne" pytania, dotyczące tematu tygodnia, który aktualnie omawiany jest podczas zajęć dydaktycznych. Na początek dzieci wypowiadały się na temat szkoły. Odpowiedzi są szczere, często zaskakujące i spontaniczne Zachęcamy do lektury.

 

OSZCZĘDZAJĄ BOGACI. NAM SIĘ TEŻ OPŁACI

       Nadia Kołpaczyńska uczennica klasy IIa  wzięła udział w konkursie plastycznym pod hasłem: "Moja Skarbonka" zorganizowanym przez oddział banku Santander w Makowie Mazowieckim. Zdobyła nagrody nie tylko dla siebie, ale również dla swojej szkoły. Gratulacje!

 

LEKCJA POKAZOWA

        W ramach popularyzacji piłki ręcznej w naszej szkole odbędzie się w dniu 15.10.2019 roku o godzinie 8 00 lekcja pokazowa oraz rozmowa z zawodnikami pierwszoligowej drużyny JURANDA Ciechanów dla klas 3a,3b,4a.

 

ZERÓWKA NA SPACERZE

        Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków dlatego też zachęciła  naszą zerówkę do spaceru. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i miło spędzić czas. Na zakończenie spaceru maluchy ułożyły autoportret z materiału przyrodniczego. W ten sposób wykonały pierwsze zadanie w ramach realizowanej w grupie innowacji “Matematyczne przygody wśród przyrody".

 

UDZIAŁ W ŚWIATOWYM DNIU TABLICZKI MNOŻENIA

       4 października nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia było to wielkie szkolne wydarzenie. Najpierw przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: Hasło dnia, Marmur oraz Matematyczne spacery.  A potem  sprawdzenie tabliczkowej wiedzy podczas egzaminów. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych - pracowników szkoły.  
       Uczniowie klasy trzeciej   bawili się kartami Grabowskiego i grali  również w gry wg pomysłu Andrzeja Grabowskiego z tabliczką mnożenia: Piotruś Matematyk i Loterię. Starsi rozwiązywali szyfry, zagadki,  krzyżówki - i wszędzie była tabliczka mnożenia.

 

QUIZ WIEDZY O ZWIERZĘTACH

       04.10.2019 r. w ramach obchodów Dnia Zwierząt w oddziale przedszkolnym odbył się quiz wiedzy o zwierzętach. Podczas konkursu trzeba było między innymi rozwiązać zagadki, ułożyć puzzle, dopasować cienie, naśladować zwierzęce ruchy , rozpoznać odgłosy z wiejskiego podwórka oraz odnaleźć domki zwierząt. Okazało się, że maluchy posiadają dużą wiedzę o zwierzętach. Najmłodsi uczniowie szkoły bardzo dobrze orientują się w kontaktach ze zwierzętami, znają zagrożenia dla zdrowia człowieka wynikające z nieodpowiednich zasad postępowania. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem z wyróżnieniem.

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

       30 września 2019 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego.
       Wybory były poprzedzone kampanią, w trakcie której kandydaci przygotowali swoje plakaty wyborcze i prezentowali swoje programy. W głosowaniu wzięło udział 352 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
       Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
1. N. Błaszkowska - 194 głosy,
2. E. Górska - 46 głosów,

 

"PRZECZYTAJ NAM TO, CO LUBISZ"

       We wtorek - 1 października,  gościliśmy w naszej szkole pana Adama Krzemińskiego - dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Ciechanowie.
       Pan Krzemiński został zaproszony do naszej szkoły w ramach wewnątrzszkolnego projektu promującego czytelnictwo: "Przeczytaj nam to, co lubisz". Gość przeczytał uczniom z klasy 8a fragmenty swojej ulubionej książki z lat szkolnych pt. "My, dzieci z dworca ZOO". Jest to wydana w 1978 roku w Niemczech książka dokumentalna oparta na zapisie rozmów z Christiane F. - byłą młodą narkomanką z Berlina Zachodniego.
       Pan dyrektor odniósł się też do problemu uzależnień we współczesnym

 

DZIEŃ MUZYKI W ZERÓWCE

        Dnia 1 października dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do Akademii Dźwięku. Celem wizyty było zapoznanie z funkcjonowaniem placówki, która kształci młodych artystów. Dzieci poznały budynek szkoły, odwiedziły sale, w których młodzież uczy się gry na różnych instrumentach. Miały okazję poznać takie instrumenty jak pianino, gitara, gitara basowa, ukulele, saksofon. Wszyscy byli zafascynowani nowym miejscem i umiejętnościami Pana Piotra - właściciela Akademii Dźwięku. W tym dniu maluchom towarzyszyły niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.

 

NA PODIUM  NA MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

       Miłym dla nas akcentem zakończyły się rozegrane 27.09.2019 Mistrzostwa Powiatu w piłkę nożną chłopców (rocznik 2007 i młodsi). Wśród 13 szkół biorących udział w turnieju zajęliśmy II miejsce. Mecze rozgrywane były na obiektach MOSiR w Ciechanowie w czterech grupach, a zwycięzcy spotkali się w półfinale. W grupie wygraliśmy z SP Gołymin 3:0, z SP Gumowo 4:1, natomiast w półfinale  po zaciętej walce i rzutach karnych zwyciężyliśmy zespół SP Glinojeck i awansowaliśmy do finału. Niestety finał przegraliśmy ze SP nr 7. Naszą szkołę reprezentowali:  Rogalski Łukasz 5b, Milewski Adam 5b, Kędzierski Mikołaj 6a, Zdancewicz Olaf 6a, Bujakowski Bartosz 6b, Górski Szymon 6b, Rogalski

 

DZIEŃ CHŁOPAKA - LAS W SŁOIKU

       30 września w "zerówce" z okazji Dnia chłopaka odbyły się warsztaty przyrodnicze "Las w słoiku" przeprowadzone przez Pana Łukasza Niewiadomskiego ze stowarzyszenia "Pozytywnie historyczni". Według założeń „Las w słoiku” to roślinna kompozycja , mały ekosystem, który wymaga minimalnej pielęgnacji. Miniaturowy las sam sobie wytwarza wszystko, czego potrzebuje -  musi tylko stać w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. Mamy nadzieję, że powstałe piękne kompozycje długo będą zdobiły pokoje zarówno chłopców jak i dziewczynek naszych najmłodszych uczniów. To był bardzo udany dzień.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

        W dniu 26 września 2019 r. w  naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Dekoracją szkoły, konkursami i innymi atrakcjami zajęli się uczniowie klasy 7b i 8b pod opieką nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego. W szkole było kolorowo, słodko i zabawnie. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili.

 

SZKOLNY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA    

       O pozytywnych skutkach czytania książek wiedzą wszyscy. Większość ludzi ma przynajmniej jedną lekturę, którą bardzo lubi. 27 września 2019 r. uczniowie mogli zaprezentować swoich „ulubieńców”, ponieważ ten dzień był szkolnym Dniem Głośnego Czytania. Fragmenty książek zostały odczytane przez chętne osoby z klas III- VIII w czasie przerw. W wydarzeniu wzięła też udział  pani dyrektor Agata Pawłowska, która zaprezentowała poezję dziecięcą. Przy okazji został wykorzystany szkolny radiowęzeł.
       Najmłodszym uczniom piękno literatury dla nich napisanej przybliżyła pani bibliotekarka. Dzieci pracowały z kolorowankami czytelniczymi, z których  zrobiły

 


Strona 10 z 24

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1056
mod_vvisit_counterWczoraj1894
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3903
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu11103
mod_vvisit_counterW tym miesiącu89785
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc348131
mod_vvisit_counterWszystkie6531499

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl