Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkiSekretariat przyjmuje interesantów do 15 sierpnia

tylko w budynku przy ul. 17 Stycznia 17.

Z życia szkoły

BIBLIOTEKA NA DZIEŃ KOBIET

        Z okazji Dnia Kobiet w bibliotece powstała okolicznościowa wystawa książek. Przedsięwzięcie pod hasłem "Książki o dziewczynach i kobietach" jest niezwykłe, bowiem zostało przygotowane w całości przez najmłodszych czytelników- uczniów klasy 1A: Zuzię, Marysię, Zosię, Nikolę, Karolinkę, Oskara i Filipa. Na wystawie zostały zaprezentowane książki, w których tytule znajdują się kobiece imiona. Zapraszamy do podziwiania efektów i wypożyczania wybranych przez pierwszoklasistów pozycji.

 

CYRK W SZKOLE

       4 marca 2020 roku przyjechał do naszej szkoły cyrk. Występowali: klaun i pani w błyszczącej sukience i z zielonymi włosami.
       Klaun robił różne sztuczki. Natomiast pani pomagała jemu, zajmowała się też muzyką. Gdy dzieci próbowały wykonać którąś ze sztuczek asekurowała je. Klaun był wygimnastykowany. Potrafił stać na rękach i żonglował ognistymi kołami. Podrzucał też pochodniami, co robiło na nas wrażenie.
       Pod koniec niektóre dzieci prosiły artystów o autograf. Bardzo podobał nam się ten pokaz cyrkowy.
       Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze do naszej szkoły zawitają. Nasza szkoła zawsze zaprasza wyjątkowych gości.

 

WYPRAWA DO ROSJI

        Uczniowie 2a
znowu w podróży. Tym razem odwiedzili Rosję podczas  kolejnych  w tym roku szkolnym zajęć w PCKiSz z cyklu „Całoroczna podróż” . Było wesoło i skocznie podczas zajęć muzycznych. Dziewczynki i chłopcy tańczyli elementy ludowych tańców rosyjskich . Spróbowali nauczyć się też podstawowych figur baletowych. Nie było to łatwe zadanie. Natomiast w trakcie plastycznych zajęć wyczarowali przepiękne krajobrazy z cerkwiami w tle. Za miesiąc wybierają się w kolejną podróż.

 

DZIEŃ BEZ PLASTIKU

        "Dzień bez plastiku” został zorganizowany w oddziale przedszkolnym jako element realizowanej w grupie innowacji "Matematyczne przygody wśród przyrody". Taki dzień zwrócił uwagę najmłodszych, jaki wpływ mają tworzywa sztuczne na życie organizmów oraz na stan czystości naszego środowiska, a także co możemy zrobić w tym względzie, żeby ten stan poprawić. Podczas tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Zerówkowicze brali udział w matematycznych zabawach sensorycznych, wymyślili własną grę planszową, rozwiązywali matematyczne łamigłówki oraz uczestniczyli w wielu zabawach ruchowych. To był bardzo udany dzień.

 

TYDZIEŃ KSIĄŻKI W ZERÓWCE

        W pierwszym tygodniu po feriach "zerówka" zajmowała się tematyką związaną z książkami. Każdego dnia do dzieci przychodzili goście, którzy czytali wiersze, opowiadania i bajki. Nasze maluchy odwiedzili między innymi Nauczyciele, Rodzice oraz Bibliotekarz pani Agnieszka Gałecka. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za zaangażowanie w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Zachęcamy również do codziennego czytania swoim dzieciom, ponieważ głośne czytanie uczy mowy, wzbogaca wyobraźnię, rozwija pamięć, buduje i wzmacnia więź z rodzicem, a także pobudza chęć do samodzielnego czytania i zdobywania wiedzy.

 

PODSUMOWANIE PROJEKTU "POLSKO, MOŻESZ BYĆ Z NAS DUMNA"

        Rozpoczynający się właśnie kolejny semestr nauki to doskonały czas na podsumowanie działań, które zostały dotychczas wykonane i zaplanowanie kolejnych.
        Jednym z takich zadań, z którymi uczniowie mierzyli się w zakończonym właśnie semestrze był projekt "Polsko możesz być z nas dumna" realizowany przez wszystkich uczniów naszej szkoły w ramach działań promujących nowoczesny, współczesny patriotyzm. Jego koordynatorami byli nauczyciele historii - Pani Bogumiła Blantenberg i Pan Marek Otłowski.
        Na finałowym spotkaniu podsumowującym projekt w sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność szkolna - uczniowie duzi i mali, nauczyciele,

 

EKSPERYMENTY W PARKU NAUKI

        6 lutego uczniowie klas 3b i 2b wybrali się do Parku Nauki Torus. Najpierw dzieci poznały najważniejsze informacje na temat historii ciechanowskiej wieży ciśnień. Następnie  zwiedzały wystawy z interaktywnymi eksponatami, gdzie miały okazję do samodzielnego działania  i wykonywania ciekawych doświadczeń. W praktyce poznawały niezwykły świat fizyki.  Na zakończenie wzięły udział w warsztatach chemicznych, obserwowały eksperymenty z „suchym lodem” oraz pod fachowym okiem prowadzącej zajęcia same wykonywały doświadczenia. Wszystkim wizyta w Parku nauki bardzo się podobała, a czas minął szybko i przyjemnie.

 

TEATRZYK KAMISHIBAI
         Dnia 5 lutego 2020 r. w budynku szkoły przy ul. Wiklinowej w ramach przedsięwzięcia  ,,Poczytaj nam to co lubisz”, gościliśmy panią Agnieszkę Gałecką - bibliotekarkę Miejskiej Biblioteki Publicznej.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie oddziału zerowego oraz klas pierwszych i drugich.  Dzieci zostały zapoznane z popularną w Japonii sztuką opowiadania – teatrzykiem KAMISHIBAI.    Pani Agnieszka w kilku słowach wstępu przybliżyła dzieciom formę teatrzyku narracyjnego zwanego również obrazkowym. Dzieci w skupieniu i z wielką  uwagą wysłuchały baśni ,,Słowik”, ,,Dziewczynka z zapałkami” oraz legend ,,O smoku wawelskim”, ,,Bazyliszek”. Na holu panowała przysłowiowa cisza ,,jak makiem zasiał”. Wszystko to za sprawą połączenia tradycyjnego czytania z wrażeniami

 

WARSZTATY DLA ÓSMOKLASISTÓW W SZKOLE ŚREDNIEJ

      3 lutego 2020 r. nasza klasa 8b wraz z wychowawczynią panią Olgą Przewódzką, udała się na warsztaty edukacyjne do Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Płoskiego w Ciechanowie. Na początku przywitała nas szkolna pedagog pani Katarzyna Uliczna. Po miłym powitaniu i kilku słowach wstępu, klasa podzieliła się na dwie grupy. Każda z grup po kolei uczestniczyła w warsztatach z: budownictwa, reklamy, ochrony środowiska oraz geodezji. Warsztaty prowadzili dla nas uczniowie klas I i II, którzy również przekazali nam wiele ciekawostek o szkole i chętnie odpowiadali na nasze pytania. Mamy nadzieję, że wyjście do szkoły średniej, pomoże nam zdecydować o naszej dalszej ścieżce edukacyjnej.

 

DZIEŃ ZEBRY

       31 stycznia w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Zebry. Dzieci ubrały się tego dnia w paski. Z tej okazji przyszedł bibliotekarz, aby przeczytać okolicznościowe opowiadania i wiersze. Dzień zebry był dobrym momentem do przypomnienia zasad przechodzenia po pasach-zebrze. Podczas zabaw ruchowych towarzyszyła dzieciom duża maskotka - zebra. Zabawa była super!

 

SUKCES PLASTYCZNY POLI SZOSTAK

        Pola Szostak z oddziału przedszkolnego zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel miś" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową TWP. Pola w nagrodę otrzymała dyplom oraz dużego, pluszowego misia. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

        W dniu 28 stycznia 2020 roku w oddziale przedszkolnym odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artystyczny. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
        Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej, serdecznej atmosferze i zakończyło się wspólnymi pląsami z babciami oraz dziadkami.

 

CHOINKA SZKOLNA W SP6

         Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją, jest niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w piątek 24 stycznia.  Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe, bajkowe kostiumy. Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały na holu szkolnym, udekorowanym kolorowymi balonami, o godzinie trzynastej, tuż po zajęciach lekcyjnych. Dzieci z klas 0 - II przebrane w karnawałowe stroje, doskonale bawiły się w budynku przy ul. Wiklinowej. Oprawę muzyczną i taneczną zapewniła pani Agnieszka Sobiesiak. Dzięki charyzmatycznej prowadzącej, zabawa była bardzo udana, a wszystkie

 
Więcej artykułów…


Strona 2 z 23

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3207
mod_vvisit_counterWczoraj8876
mod_vvisit_counterW tym tygodniu60660
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu72858
mod_vvisit_counterW tym miesiącu78187
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc292665
mod_vvisit_counterWszystkie6171770

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl