Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkiSekretariat przyjmuje interesantów do 15 sierpnia

tylko w budynku przy ul. 17 Stycznia 17.

Z życia szkoły

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

        29.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie klas III-VIII doskonale bawili się w rytmie najpopularniejszych hitów muzyki młodzieżowej. Kto chciał poznać swoją przyszłość mógł skorzystać z wróżb przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się  ciasteczka z przepowiednią. Młodsi uczniowie chętnie korzystali z upiększania twarzy przez starsze koleżanki. Wszyscy świetnie w tym dniu się bawili.

 

PRZEGLĄD PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ [wideo]

       W czwartek 28 listopada 2019 r. odbył się szkolny Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej. Uczniowie klas 0-3 zaprezentowali różnorodny repertuar. Usłyszeć można było następujące utwory: "Piechota", "My pierwsza brygada", "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz wiersze: "Ojczyzna", "Twój dom", "To jest Polska", "Słowa ojczyste", "11 listopada".
       Celem przeglądu było: wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, upowszechnianie treści patriotycznych w repertuarze młodych wykonawców,  propagowanie treści patriotycznych w edukacji artystycznej uczniów, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu; kształtowanie właściwych

 

WIZYTA W PARKU NAUKI TORUS

       Rodzice trójki klasowej uczniów III a zorganizowali w sobotę 30 XI 2019 roku wizytę w Parku Nauki Torus, zapraszając wszystkie dzieci oraz ich wychowawczynię. Dzięki tej pięknej inicjatywie rodziców dzieci zwiedziły interaktywne sale: matematyczną, fizyczną, techniczną oraz iluzji. Dużym powodzeniem cieszyła się mapa hipsometryczna, tablica interaktywna, przy której dzieci uczyły się gaszenia pożaru. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, po co była zbudowana wieża ciśnień i jaką miała ona pełnić rolę w życiu naszego miasta. Mogły sprawdzić, jaki negatywny wpływ ma zjawisko trzęsienia ziemi. Wcielały się również w rolę budowniczych – konstruowały mosty, a także

 

KONKURS "INWESTYCJA W REGION - INWESTYCJA W MŁODZIEŻ"

        W dniu 26 listopada uczeń klasy 8a Rafał Płoski wystartował w konkursie organizowanym przez firmę Cedrob S.A. pod nazwą Program Stypendialny "Inwestycja w region - inwestycja w młodzież". W konkursie brało udział 27 uczniów z Ciechanowa i okolic w kategoriach nauki ścisłe, nauki humanistyczne , kultura oraz sport. Uczniowie klas VII i VIII mieli 10 minut na przedstawienie swojej prezentacji w danej dziedzinie. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli musiała wyłonić po dwóch uczniów w każdej kategorii do stypendium ufundowanego przez firmę Cedrob S.A. w wysokości 3600zł.  Niestety mimo

 

KIERMASZ CIAST

       29.11.2019 r. Samorząd Uczniowski zorganizował andrzejkowy kiermasz ciast. Na przerwach uczniowie mogli kupić przepyszne wypieki. Słodkości znikały z tac błyskawicznie. To dowód na to, że ciasta całej społeczności uczniowskiej bardzo smakowały. Mamy nadzieję, że nie będzie to jednorazowe przedsięwzięcie. 

 

1A W KRAJACH ARABSKICH

       26 listopada ruszyliśmy w drugą wyprawę z cyklu "Podróż dookoła świata".
       Tym razem odwiedziliśmy niektóre kraje arabskie - Maroko, Tunezję, Egipt, Liban, Irak. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta i rośliny można spotkać w tych ciepłych krajach. Zobaczyliśmy ciekawą architekturę - tak inną od europejskiej. Wiemy co to jest fatamorgana, karawana. Przy muzyce arabskiej naśladowaliśmy ruchy zwierząt tam żyjących.
       Potem pod okiem pani Marzanny wykonaliśmy pracę plastyczną suchą pastelą - karawana.
       Kolejna podróż już tuż, tuż....

 

AKCJA "SKUTKI PALENIA PAPIEROSÓW"

       W naszej szkole w dniach 21.11-28.11.2019 r. została zorganizowana akcja uświadamiająca uczniom szkodliwy wpływ dymu tytoniowego na organizm. Uczniowie klas V-VIII wykonali plakaty, na których mogliśmy zobaczyć, jakie są skutki palenia papierosów. Z najciekawszych prac zorganizowano wystawę  na korytarzu szkolnym. Ponadto uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne na temat szkodliwości dymu tytoniowego, które zostały zaprezentowane  na lekcjach biologii. Mamy nadzieję, że nasza akcja uświadomi uczniów, że nie warto sięgać po papierosy.

 

TURNIEJ SZACHOWY

        W ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole” Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie po raz pierwszy zorganizowało w dniu 27 listopada 2019 roku turniej szachowy. Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich: Zuzanna Kowalczyk, Sandra Krajewska, Maciej Gajek, Aleksander Chruściel, Ewa Pszczółkowska, Natalia Dziubińska, Adam Czapski, Wojciech Grzelak, Jakub Michalski i Jakub Przewódzki. Dzieci startowały w swoich kategoriach wiekowych i stoczyły po 7 rund w systemie szwajcarskim -  każdy uczestnik po 15 minut. Szczęście uczestników było zmienne. Każdy z nich przyjmował inną strategię. Ostatecznie spośród wszystkich naszych uczestników najlepiej zaprezentował się Maciej Gajek – uczeń

 

SPOTKANIE Z SIOSTRĄ MISJONARKĄ

       W piątek 15 listopada 2019 r. odwiedziła naszą szkołę siostra Kolbena Frąckiewiecz, pracuje w Afryce 33 lata, dokładnie w Kamerunie. Przyjechała do nas, aby opowiedzieć o tym, jak dbają o dzieci w Afryce oraz o tym,  jak wygląda ich dzień w szkole i praca z  ludźmi potrzebującymi pomocy.
       Siostra pokazała nam zdjęcia domów i szkoły. Zobaczyliśmy na nich szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci, które otrzymały nową piłkę, piórniki i mundurki; są to dary od polskich dzieci. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób  możemy im pomóc. Siostra zachęca wszystkich do pomocy.Za spotkanie I poświęcony czas z głębi naszych serc dziękujemy.

 

KONCERT PT. „CIACH GO SMYKIEM”

       21 listopada uczniowie klas III-VII uczestniczyli w koncercie zorganizowanym przez Agencję Artystyczną MAT z Olsztyna pt. „Ciach go smykiem”.
       Muzycy zaprezentowali instrumenty smyczkowe- skrzypce i wiolonczele, akompaniował im keyboard. Uczniowie poznali historię oraz budowę instrumentów. Wysłuchali wspaniałych utworów muzyki poważnej, poznając przy tym kompozytorów tych dzieł. Na koniec trzech wybranych uczniów z publiczności wzięło udział w quizie muzycznym- odpowiadali na trudne pytania, dotyczące całego koncertu.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

        25 listopada "zerówka" obchodziła Święto Pluszowego Misia.
        W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie. Na wszystkich czekały tańce z maskotkami przy okolicznościowych piosenkach.
        Dzieci wysłuchały również misiowych opowiadań czytanych przez bibliotekarza z Miejskiej Biblioteki - Panią Agnieszkę Gałecką.
Ten dzień pełen był uśmiechu oraz radosnej, wspólnej zabawy.  

 

CZYTANIE NA DYWANIE

        Kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny oraz budzi wrażliwość estetyczną. Do oddziału przedszkolnego w odwiedziny przyszła mama Marcysi – naszej uczennicy z "zerówki". Przeczytała dzieciom przepiękne bajki. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do składania podobnych wizyt. Wszak warto wiedzieć, że maluchy uwielbiają bajki oraz gości.

 

DZIEŃ KREDKI

        22 listopada "zerówka" obchodziła Dzień Kredki. Na początku każdy wysłuchał piosenki pt.: „Kolorowe kredki”, a potem dzieci zastanawiały się: „co by było, gdyby nie było kolorów”. Następnie najmłodsi zamienili się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w sali. Nie zabrakło też matematycznych zabaw w przeliczanie, klasyfikowanie i układania kredek pod względem wielkości. Nie wiadomo kiedy, a szary, listopadowy dzień w oddziale przedszkolnym został pomalowany na różne kolory tęczy.

 


Strona 6 z 23

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3512
mod_vvisit_counterWczoraj8876
mod_vvisit_counterW tym tygodniu60965
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu72858
mod_vvisit_counterW tym miesiącu78492
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc292665
mod_vvisit_counterWszystkie6172075

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl