WOŚP-OWE GRANIE Z SUKCESEM

W piątek, 10 stycznia “szóstka” zagrała ostatni akord z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
        Puszka WOŚP towarzyszyła nam już wcześniej, od 7 stycznia, od kiedy to Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem opiekunów – Pani Anny Kaczorek i Pana Grzegorza Hoffmana, kwestował wśród społeczności szkolnej. Do zebranych środków dołączyło też 300 złotych uzyskane przez SU podczas przeprowadzonych przed Nowym Rokiem kiermaszy ciast.
        Jako ostatni akord naszego WOŚP-owego grania został pokazany spektakl teatralny “Trzy duchy, czyli współczesna opowieść wigilijna” przygotowany przez grupę teatralną “Na szóstkę” pod kierunkiem pań Bogumiły Blantenberg i Katarzyny Włodarczyk. Młodzi aktorzy mieli możliwość zaprezentowania się trzykrotnie. Najpierw zagrali przed najmłodszymi uczniami naszej szkoły, a następnie przed przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 1, Miejskiego Przedszkola nr 3 oraz Niepublicznego Przedszkola “Akademia Młodych Odkrywców”. Na koniec odbył się spektakl otwarty dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta i gości. Chętni zasiadający na widowni mogli wrzucić dobrowolny datek do puszki WOŚP. W trakcie tego wydarzenia towarzyszyli nam Pani Małgorzata Skoczylas – Nowakowska i Pan Waldemar Nowakowski kierujący ciechanowskim sztabem WOŚP.
        Spektakl przedstawiał historię skoncentrowanej na zarabianiu pieniędzy Sknerzyńskiej (w tej roli Nicola Błaszkowska z kl. 8a), która gnębi swoją pracownicę Nieśmiałą (Weronika Malinowska, 6b) borykającą się wraz z mężem (Jakub Zdrojewski, 8b) z biedą i chorobą serca córki (Marysia Klonowska, 5b). Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Sknerzyńska wygania biedne i głodne dzieci, które przyszły prosić o pomoc (Maja Habrewicz, 5b, Sara Krzemińska, Alicja Kurowska, 5a). Potem, ku jej zdziwieniu, odwiedzają ją duchy (Weronika Zawierucha, 8b, Martyna Dziewanowska, 6b, Marysia Budniewska, 6b, Karolina Bober, 8a), które uświadamiają jej, jak bardzo skąpstwo ją zmieniło i co ją czeka w przyszłości, jeśli nie zmieni swojego postępowania. Kiedy Sknerzyńska widzi żałobników płaczących po Marysi Nieśmiałej (Ala Pęczkowska, Ola Moczulak, Bartek Jakubowski, Sylwek Rogalski, 6b) oraz swój opuszczony grób pod płotem, zmienia się – robi zakupy u przekupek na targu (Ania Rycicka, 5b, Wiktoria Zawierucha, 8b) i z prezentami udaje się do Nieśmiałych, którzy wybaczają jej i zapraszają na wieczerzę wigilijną. Całą historię spaja narrator (Oliwia Matycka, 6b).
        Publiczność wychodząca z przedstawień nagradzała naszych aktorów gromkimi brawami, a niektórzy nie kryli nawet łez.
Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, a w efekcie wszystkich zagranych akordów w “szóstce” do puszki zebrano 2118 złotych 95 groszy. To imponujący wynik, za który bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli się przyłączyć wrzucając grosik, poświęcili czas na obejrzenie spektaklu i trzymali kciuki za powodzenie naszych działań.

Tekst – Bogumiła Blantenberg