Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki"LEKCJA CIEPŁA" W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

         Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie jako firma odpowiedzialna społecznie prowadzi działania edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości w zakresie ochrony powietrza oraz szkodliwości niskiej emisji dla zdrowia i środowiska poprzez wsparcie edukacji ekologicznej dzieci.
         W ramach tych działań zorganizowana została "Lekcje ciepła" w oddziale przedszkolnym. Akcja ta ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, edukację w zakresie racjonalnego korzystania z ciepła jak również zrozumienie procesu produkcji ciepła i ciepłej wody.
         Podczas zajęć została przybliżona dzieciom tematyka energii cieplnej w życiu codziennym oraz podkreślono konieczność dbania o środowisko naturalne. Wykorzystano w tym celu książeczkę o “Czerwonym Kapturku w mieście”. Do znanej i lubianej bajki o Czerwonym Kapturku dopisano bowiem ciąg dalszy. W nowych przygodach Czerwony Kapturek razem z babcią przeprowadził się do miasta. Perypetie dziewczynki zostały pięknie zilustrowane przez specjalistkę od pobudzania dziecięcej wyobraźni. Po zakończeniu lekcji, dla utrwalenia treści przekazywanych informacji każde dziecko otrzymało na pamiątkę egzemplarz książeczki.

Tekst i zdjęcia: Anna Kocięcka

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj887
mod_vvisit_counterWczoraj1894
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3734
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu11103
mod_vvisit_counterW tym miesiącu89616
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc348131
mod_vvisit_counterWszystkie6531330

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl