"LEKCJA CIEPŁA" W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie jako firma odpowiedzialna społecznie prowadzi działania edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości w zakresie ochrony powietrza oraz szkodliwości niskiej emisji dla zdrowia i środowiska poprzez wsparcie edukacji ekologicznej dzieci.
         W ramach tych działań zorganizowana została "Lekcje ciepła" w oddziale przedszkolnym. Akcja ta ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, edukację w zakresie racjonalnego korzystania z ciepła jak również zrozumienie procesu produkcji ciepła i ciepłej wody.
         Podczas zajęć została przybliżona dzieciom tematyka energii cieplnej w życiu codziennym oraz podkreślono konieczność dbania o środowisko naturalne. Wykorzystano w tym celu książeczkę o “Czerwonym Kapturku w mieście”. Do znanej i lubianej bajki o Czerwonym Kapturku dopisano bowiem ciąg dalszy. W nowych przygodach Czerwony Kapturek razem z babcią przeprowadził się do miasta. Perypetie dziewczynki zostały pięknie zilustrowane przez specjalistkę od pobudzania dziecięcej wyobraźni. Po zakończeniu lekcji, dla utrwalenia treści przekazywanych informacji każde dziecko otrzymało na pamiątkę egzemplarz książeczki.

Tekst i zdjęcia: Anna Kocięcka