TEATRZYK KAMISHIBAI
         Dnia 5 lutego 2020 r. w budynku szkoły przy ul. Wiklinowej w ramach przedsięwzięcia  ,,Poczytaj nam to co lubisz”, gościliśmy panią Agnieszkę Gałecką - bibliotekarkę Miejskiej Biblioteki Publicznej.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie oddziału zerowego oraz klas pierwszych i drugich.  Dzieci zostały zapoznane z popularną w Japonii sztuką opowiadania – teatrzykiem KAMISHIBAI.    Pani Agnieszka w kilku słowach wstępu przybliżyła dzieciom formę teatrzyku narracyjnego zwanego również obrazkowym. Dzieci w skupieniu i z wielką  uwagą wysłuchały baśni ,,Słowik”, ,,Dziewczynka z zapałkami” oraz legend ,,O smoku wawelskim”, ,,Bazyliszek”. Na holu panowała przysłowiowa cisza ,,jak makiem zasiał”. Wszystko to za sprawą połączenia tradycyjnego czytania z wrażeniami wizualnymi. Drewniana skrzynka, tzw. butai wewnątrz której umieszczone były karty z ilustracjami baśni i ekspresja czytelnicza  pani Agnieszki uruchomiły wyobraźnię wszystkich uczestników spotkania, którzy  z zapartym tchem słuchali przygód bohaterów  prezentowanych  baśni. Dzieci doświadczyły nowej i niekonwencjonalnej formy obcowania z lekturą. Teatrzyk Kamishibai wywarł duże wrażenie na wszystkich słuchaczach.
        Pani Agnieszka wytrwale i z powodzeniem zaszczepia w najmłodszych odbiorcach pasję czytania książek. Bardzo dziękujemy za tę ekscytującą podróż w świat wyobraźni  i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Tekst Hanna Kłosińska
Zdjęcia: Katarzyna Włodarczyk