Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkiTEATRZYK KAMISHIBAI
         Dnia 5 lutego 2020 r. w budynku szkoły przy ul. Wiklinowej w ramach przedsięwzięcia  ,,Poczytaj nam to co lubisz”, gościliśmy panią Agnieszkę Gałecką - bibliotekarkę Miejskiej Biblioteki Publicznej.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie oddziału zerowego oraz klas pierwszych i drugich.  Dzieci zostały zapoznane z popularną w Japonii sztuką opowiadania – teatrzykiem KAMISHIBAI.    Pani Agnieszka w kilku słowach wstępu przybliżyła dzieciom formę teatrzyku narracyjnego zwanego również obrazkowym. Dzieci w skupieniu i z wielką  uwagą wysłuchały baśni ,,Słowik”, ,,Dziewczynka z zapałkami” oraz legend ,,O smoku wawelskim”, ,,Bazyliszek”. Na holu panowała przysłowiowa cisza ,,jak makiem zasiał”. Wszystko to za sprawą połączenia tradycyjnego czytania z wrażeniami wizualnymi. Drewniana skrzynka, tzw. butai wewnątrz której umieszczone były karty z ilustracjami baśni i ekspresja czytelnicza  pani Agnieszki uruchomiły wyobraźnię wszystkich uczestników spotkania, którzy  z zapartym tchem słuchali przygód bohaterów  prezentowanych  baśni. Dzieci doświadczyły nowej i niekonwencjonalnej formy obcowania z lekturą. Teatrzyk Kamishibai wywarł duże wrażenie na wszystkich słuchaczach.
        Pani Agnieszka wytrwale i z powodzeniem zaszczepia w najmłodszych odbiorcach pasję czytania książek. Bardzo dziękujemy za tę ekscytującą podróż w świat wyobraźni  i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Tekst Hanna Kłosińska
Zdjęcia: Katarzyna Włodarczyk
Joanna Zembrzuska

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj865
mod_vvisit_counterWczoraj1894
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3712
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu11103
mod_vvisit_counterW tym miesiącu89594
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc348131
mod_vvisit_counterWszystkie6531308

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl