Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
1
2
3
4

Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

     Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 miała miejsce 3 września. 
     Przed budynkiem szkoły zgromadzili się uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Rozpoczynając kolejny rok szkolny, pani Dyrektor wcieliła się w kapitana okrętu, który życzył swoim majtkom, by przez rok pracowali ciężko zdobywając patenty uczniów klas wyższych. Do życzeń dołączył się także przewodniczący Rady Rodziców, p. Paweł Dobrzyniecki.
     Uroczystość była również okazją do przedstawienia zmian, które zaszły w placówce. Dotyczą one głównie kadry pedagogicznej. Pożegnano nauczycielkę

 

ŚWIĘTA WIELKANOCNE W DOMACH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI  [VIDEO]

       Przy okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych porozmawialiśmy z nauczycielami o tym, jakie mają wspomnienia związane z Wielkanocą, jakie zwyczaje są kultywowane w ich rodzinie, czy mają receptę na udane święta , a także jakie danie wielkanocne jest najbardziej wyczekiwane. Uczniowie również wypowiedzieli się, udzielali odpowiedzi na związane z tym okresem pytania m. in. Z czym kojarzy Ci się Wielkanoc? Jak przebiega u Ciebie Lany Poniedziałek? Było przy tym dużo radości. 
        Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego materiału!

 

ROWERAMI NA KONCERT DO MUZEUM ROMANTYZMU W OPINOGÓRZE

     W niedzielę, 9 września 2012 r., uczniowie z klasy 6 b pod opieką państwa Grzegorza i Doroty Chodkiewiczów udali się na rowerach do Opinogóry, by zwiedzić Park oraz  wziąć udział w koncercie.  
     W programie koncertu znalazły się utwory Ludwika van Beethovena, Fryderyka Chopina, Nicola Paganiniego. Wykonywali je  Monika Rosca (fortepian) i Krzysztof Woźniczko (altówka). Przed koncertem, podczas   „Galerii jednego obrazu” zaprezentowane zostało dzieło „Prezent królewski”  z wystawy Malarstwo Januarego Suchodolskiego.  Stworzono je wg poematu „Mohort” Wincentego

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO.

W dniu 26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 6 w Ciechanowie. Uroczystość przebiegała w dwóch turach – najpierw, o godz. 9.00 pożegnały się ze szkołą klasy IV - VI, zaś półtorej godziny później ostatni dzwonek usłyszeli uczniowie klas młodszych. W obu spotkaniach Przewodniczący Rady Rodziców, p. Paweł Dobrzyniecki. W drugiej części uroczystości uczestniczył także kolejny gość - ks. Dziekan, Zbigniew Adamkowski.
Podczas uroczystości przemawiali również przedstawiciele uczniów. W imieniu uczniów klas szóstych pożegnała się ze szkołą Katarzyna Szewczak z klasy 6a, zaś reprezentantki Samorządu Uczniowskiego, Alicja Ulatowska z kl. Via i Patrycja

 

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z CYKLU „PORANEK Z BAJECZKĄ”

       Kolejną środę rozpoczęliśmy spotkaniem w gronie przyjaciół książki.  Jak zwykle w bibliotece szkolnej zebrała się liczna grupa uczniów, którzy chętnie słuchają  bajek czytanych przez dorosłych. Tym razem lektorką była pani Iwona Rogińska. Spośród zaproponowanych tytułów dzieci wybrały legendę „Robin Hood” i bajkę „Piotruś Pan”. Humorystyczne teksty i piękne ilustracje zdobiące książki wywoływały    w słuchaczach emocje, które wyrażali śmiechem lub okrzykami. Na zakończenie,  gospodarz spotkania pan Grzegorz Hoffman złożył wszystkim uczestnikom życzenia świąteczne i obdarował ich czekoladowym jajeczkiem od wielkanocnego zajączka. 
       Zapraszamy na kolejne spotkanie w środę, 23 kwietnia, na którym ponownie zawita pani Iwona Rogińska!

 


Strona 1 z 95

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

ul. Wiklinowa 4
06-400 Ciechanów

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl


Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl