Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

     Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 miała miejsce 3 września. 
     Przed budynkiem szkoły zgromadzili się uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Rozpoczynając kolejny rok szkolny, pani Dyrektor wcieliła się w kapitana okrętu, który życzył swoim majtkom, by przez rok pracowali ciężko zdobywając patenty uczniów klas wyższych. Do życzeń dołączył się także przewodniczący Rady Rodziców, p. Paweł Dobrzyniecki.
     Uroczystość była również okazją do przedstawienia zmian, które zaszły w placówce. Dotyczą one głównie kadry pedagogicznej. Pożegnano nauczycielkę

 

ŚWIĘTA WIELKANOCNE W DOMACH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI  [VIDEO]

       Przy okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych porozmawialiśmy z nauczycielami o tym, jakie mają wspomnienia związane z Wielkanocą, jakie zwyczaje są kultywowane w ich rodzinie, czy mają receptę na udane święta , a także jakie danie wielkanocne jest najbardziej wyczekiwane. Uczniowie również wypowiedzieli się, udzielali odpowiedzi na związane z tym okresem pytania m. in. Z czym kojarzy Ci się Wielkanoc? Jak przebiega u Ciebie Lany Poniedziałek? Było przy tym dużo radości. 
        Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego materiału!

 

ROZPOCZĘLIŚMY  ROK SZKOLNY 2015/2016

1 września odbyła się  inauguracja kolejnego roku szkolnego. O godzinie 900 spotkali  się uczniowie klas  II – VI, a o godzinie 1100 uczniowie klas I. W spotkaniu z pierwszoklasistami uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Prezydent  Krzysztof Kosiński, Ks. Dziekan Zbigniew Adamkowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Paweł Dobrzyniecki. Pani Dyrektor Maria Trojanowska powitała wszystkich przybyłych na uroczystość uczniów, rodziców, zaproszonych gości oraz pracowników szkoły. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że bieżący rok szkolny jest rokiem „Otwartej szkoły”, w którym priorytetem będzie zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie się oraz rozwijanie swoich pasji i zdolności. Życzyła też uczniom sukcesów w nauce. O zdrowym odżywianiu się wspomnieli też w swoich

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO.

W dniu 26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 6 w Ciechanowie. Uroczystość przebiegała w dwóch turach – najpierw, o godz. 9.00 pożegnały się ze szkołą klasy IV - VI, zaś półtorej godziny później ostatni dzwonek usłyszeli uczniowie klas młodszych. W obu spotkaniach Przewodniczący Rady Rodziców, p. Paweł Dobrzyniecki. W drugiej części uroczystości uczestniczył także kolejny gość - ks. Dziekan, Zbigniew Adamkowski.
Podczas uroczystości przemawiali również przedstawiciele uczniów. W imieniu uczniów klas szóstych pożegnała się ze szkołą Katarzyna Szewczak z klasy 6a, zaś reprezentantki Samorządu Uczniowskiego, Alicja Ulatowska z kl. Via i Patrycja

 

Co robi pierwszoklasista w świetlicy szkolnej?

Świetlica szkolna to ulubione miejsce naszych pierwszaków. Tam odpoczywają, bawią się, odrabiają lekcje i czekają na swoich rodziców.  Do ulubionych zajęć dzieci należą:
•  zajęcia plastyczne - w trakcie których malują, rysują, wyklejają, kolorują, składają i wycinają z papieru;
•  zajęcia czytelnicze – słuchają czytanych przez nauczycieli i starszych kolegów opowiadań, baśni, bajek, komiksów;
•  zabawy konstrukcyjne – podczas których budują z klocków, układają puzzle;
•  zabawy w kącikach tematycznych: sklep, kuchnia, garaż z samochodami - to czas na swobodne zabawy i uczenie się współpracy z rówieśnikami;
•  gry komputerowe - czas korzystania z gier jest ograniczony - to tylko 15 minut jednorazowo.
Przebywając w świetlicy szkolnej dzieci mają możliwość zjedzenia drugiego śniadania lub za dodatkową opłatą obiadu.

W bibliotece szkolnej.

Dzieci z klas pierwszych są zapisane do biblioteki od pierwszego dnia pobytu w szkole i mają możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych. W bibliotece przeglądają i czytają fragmenty książek. Samodzielnie wypożyczają do domu. Czasami o wyborze książeczki decydują ilustracje, zainteresowania, znani bohaterowie.

W szkolnej klasie.

Podczas zajęć z edukacji plastycznej zamieniliśmy salę lekcyjną w pracownię malarską, wyposażoną w sztalugi. Pracowaliśmy w grupach. Wybieraliśmy kolory podstawowe lub łączyliśmy je dowolnie, tworząc barwy pochodne. A oto "nasze dzieła".

„Śniadanie daje moc”

W szkole codziennie jemy śniadanie, a czasami samodzielnie przygotowujemy coś pysznego.

Poznajemy świat poza klasą szkolną.

Eksperymentujemy

Pierwszaki najchętniej uczą się przez działanie. Zdobywają wiedzę przyrodniczą wykonując samodzielnie doświadczenia.

Bawimy się w teatr.

Pierwszaki bardzo lubią uczestniczyć w zabawie teatralnej. Chętnie wcielają się w postaci bajkowe, uczą się swoich ról na pamięć, posługują się rekwizytami. Wiele satysfakcji czerpią z tego, że mogą zaprezentować się przed kolegami i rodzicami.

Co robi pierwszoklasista w świetlicy szkolnej ?

Świetlica szkolna to ulubione miejsce naszych pierwszaków. Tam odpoczywają, bawią się odrabiają lekcje i czekają na swoich rodziców. Do ulubionych zajęć dzieci należą:

zajęcia plastyczne - w trakcie których malują, rysują, wyklejają, kolorują, składają i wycinają papieru.

zajęcia czytelnicze – codziennie słuchają czytanych przez nauczycieli i starszych kolegów opowiadań, baśni, bajek, komiksów.

zabawy konstrukcyjne – podczas których budują z klocków, układają puzzle.

zabawy w kącikach tematycznych: sklep, kuchnia, garaż z samochodami, to czas na swobodne zabawy i uczenie się współpracy z rówieśnikami

gry komputerowe - czas korzystania z gier podlega reglamentacji - to tylko15 minut jednorazowo.

Przebywając w świetlicy szkolnej dzieci mają możliwość zjedzenia drugiego śniadania lub za dodatkową opłatą obiadu.

Zdjęcia ze świetlicy

W bibliotece szkolnej

Dzieci z klas pierwszych są zapisane do szkolnej biblioteki od pierwszego dnia pobytu w szkole i mają możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych. W bibliotece dzieci przeglądają książki, czytają fragmenty i samodzielnie wypożyczają do domu jak wytrawni czytelnicy. Czasami o wyborze książeczki decydują ilustracje, zainteresowania np.: dinozaurami.

Zdjęcia z biblioteki

W szkolnej klasie

Podczas zajęć z edukacji plastycznej zamieniliśmy salę lekcyjną w pracownię malarską, wyposażoną w sztalugi. Pracowaliśmy w grupach. Wybieraliśmy kolory podstawowe lub łączyliśmy je dowolnie, tworząc barwy pochodne. A oto " nasze dzieła".

Zdjęcia z malowania

„Śniadanie daje moc”

W szkole codziennie jemy śniadanie, a czasami samodzielnie przygotowujemy coś pysznego.

Zdjęcia z rekordu

Poznajemy świat poza klasą szkolną

/zdjęcia z parku, stoiska warzywnego, kwiaciarni z klas Ia, Ib, Ic/

Po kilka zdjęć !!!

 


Strona 1 z 188

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl


Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl