KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA W KLASIE III C

Uczniowie klasy III c już czwarty rok realizują innowację pedagogiczną „Symultaniczno – Sekwencyjna Nauka Czytania w oddziale zerowym oraz klasach I-III”. Ma ona na celu już od przedszkola rozwijać technikę czytania u dzieci oraz zachęcić do czytania książek w zależności od zainteresowań i możliwości uczniów. Żeby uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności czytelnicze zorganizowałam konkurs głośnego czytania w naszej klasie.  W konkursie wzięły udział wszystkie dzieci. Należało przeczytać fragment wybranego wcześniej przez nauczyciela tekstu. Następnie zostało powołane jury – p. Beata Bonisławska, Alicja Cieślińska oraz Adrianna Bilska, które zdecydowało o tym, którzy uczniowie przeszli do półfinału i finału. Za każdym razem należało przeczytać nowy, trudniejszy tekst. Zdaniem jury I miejsce zdobyła Zofia Kałwa, II miejsce Jakub Mieszkowski, a III miejsce Aleksander Bralczyk. Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody książkowe, medale i dyplomy.  Przyznane zostały też trzy wyróżnienia: dla Katarzyny Rudzińskiej, Szymona Majewskiego i Aleksandra Śmigielskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Poziom konkursu był bardzo wysoki, gdyż zdecydowana większość uczniów naszej klasy potrafi płynnie przeczytać każdy tekst.
        Realizując innowację zauważyłam, że uczniowie nie mają trudności w wyodrębnianiu w wyrazach głosek czy sylab, jak również czytają książki wykraczające poziomem klasę trzecią.

Beata Szcześniak

mod_vvisit_counterW tym miesiącu20039