ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Wiedzą o tym uczniowie klas I - III, dlatego  postanowili jak co roku wziąć udział w Dniu Zdrowego Śniadania. Podczas  zajęć uczniowie kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty, wśród których nie zabrakło  owoców, warzyw oraz  pieczywa razowego. Następnie samodzielnie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe, zdrowe i kolorowe kanapki, koreczki, soki, sałatki, twarożki… Wszystko było pięknie przystrojone i udekorowane.  Dzięki udziałowi w tej akcji, uczniowie zdobyli wiedzę na temat zdrowego żywienia, nakrywania do stołu i stosownego zachowania się podczas posiłków. Przygotowując zdrowe i kolorowe kanapki na drugie śniadanie, dzieci przekonały się, że najlepiej smakują te wykonane własnoręcznie, a jeszcze lepiej , kiedy spożywa się je w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy. Samodzielna praca przyniosła wszystkim wiele radości.

12 zasad zdrowego odżywiania się:

Dzień rozpoczynaj ze śniadaniem.
Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
Dobrą wodą gaś pragnienie.
Ruch bez ograniczeń, a słodycze z umiarem!

mod_vvisit_counterW tym miesiącu20030