Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki       Książka pt. "Asiunia" Joanny Papuzińskiej bardzo mnie poruszyła. Pokazuje dzieciom życie codzienne podczas wojny. Bardzo przykre i smutne czasy, zupełnie inne niż dzisiejszy świat.
      Historia Asiuni, czyli bohaterki książki wzrusza, uczy i zapada w pamięć. Autorka w prosty sposób wprowadza czytelnika w rzeczywistość wojny, aby mógł zrozumieć pewne zdarzenia m.in. takie jak brak wokół siebie kochających bliskich. Książkę ilustrują piękne obrazki, które pomagają wyobrazić sobie czas wojny. Książka jest dobrą pomocą do rozmowy z dzieckiem na trudny temat wojny.


Nadia z klasy 3 A

    

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------       Każdy z nas, uczniów, marzy o tym, aby nauka była łatwa i przyjemna. Codziennie próbujemy zapamiętać „tony'' informacji, bezmyślnie wkuwając. Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś nad  innymi metodami zdobywania wiedzy ?
       W książce pod tytułem ,"Włam się do mózgu'' Radka Kotarskiego znajdziemy mało znane i dość nietypowe, ale skuteczne sposoby uczenia się. Autor udziela cennych rad i pokazuje, jakie błędy najczęściej popełniamy,  przyswajając wiedzę. Lektura zawiera też wiele ciekawostek na różne tematy.
       Uważam, że ta książka  nie tylko może pomóc w nauce, ale i zachęcić do czytania, bo jest napisana łatwym i zrozumiałym językiem. Autor potrafi zaskoczyć zabawnymi anegdotami i pomóc w rozwijaniu kreatywnego myślenia. Próbuje też odpowiedzieć na pytanie: ,,Po co się uczyć? ''. Książka kierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
       Lektura zrobiła na  mnie bardzo dobre wrażenie. Myślę, że pomaga zrozumieć, jak można „włamać się” do mózgu. Mam nadzieję, że nauczy Was ona, jak przebrnąć przez trudy szkolnej nauki. Więc jeśli szukacie idealnej książki na leniwe popołudnia, to dobrze trafiliście, czeka Was fantastyczna przygoda. Lektura emanuje optymizmem i radością.

Dominika z klasy 7 B


     Książka Radosława Kotarskiego pt. "Włam się do mózgu" zainteresowała mnie, ponieważ zawiera wiele ciekawostek na temat  mózgu i metod uczenia się. Stanowisko autora jest intrygujące. Dowiedziałem się, jak się efektywnie uczyć.
      Książka została napisana i zilustrowana w ciekawy według mnie sposób. Bardzo się mi spodobała i zachęcam do przeczytania jej.

Bartosz z klasy 7 B

 ------------------------------------------------


------------------------------------------------


KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj84
mod_vvisit_counterWczoraj1732
mod_vvisit_counterW tym tygodniu11047
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu14351
mod_vvisit_counterW tym miesiącu46736
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc36178
mod_vvisit_counterWszystkie6752574

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl