Książka pt. "Asiunia" Joanny Papuzińskiej bardzo mnie poruszyła. Pokazuje dzieciom życie codzienne podczas wojny. Bardzo przykre i smutne czasy, zupełnie inne niż dzisiejszy świat.
      Historia Asiuni, czyli bohaterki książki wzrusza, uczy i zapada w pamięć. Autorka w prosty sposób wprowadza czytelnika w rzeczywistość wojny, aby mógł zrozumieć pewne zdarzenia m.in. takie jak brak wokół siebie kochających bliskich. Książkę ilustrują piękne obrazki, które pomagają wyobrazić sobie czas wojny. Książka jest dobrą pomocą do rozmowy z dzieckiem na trudny temat wojny.

Nadia z klasy 3 A

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy z nas, uczniów, marzy o tym, aby nauka była łatwa i przyjemna. Codziennie próbujemy zapamiętać „tony'' informacji, bezmyślnie wkuwając. Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś nad  innymi metodami zdobywania wiedzy ?
       W książce pod tytułem ,"Włam się do mózgu'' Radka Kotarskiego znajdziemy mało znane i dość nietypowe, ale skuteczne sposoby uczenia się. Autor udziela cennych rad i pokazuje, jakie błędy najczęściej popełniamy,  przyswajając wiedzę. Lektura zawiera też wiele ciekawostek na różne tematy.
       Uważam, że ta książka  nie tylko może pomóc w nauce, ale i zachęcić do czytania, bo jest napisana łatwym i zrozumiałym językiem. Autor potrafi zaskoczyć zabawnymi anegdotami i pomóc w rozwijaniu kreatywnego myślenia. Próbuje też odpowiedzieć na pytanie: ,,Po co się uczyć? ''. Książka kierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
       Lektura zrobiła na  mnie bardzo dobre wrażenie. Myślę, że pomaga zrozumieć, jak można „włamać się” do mózgu. Mam nadzieję, że nauczy Was ona, jak przebrnąć przez trudy szkolnej nauki. Więc jeśli szukacie idealnej książki na leniwe popołudnia, to dobrze trafiliście, czeka Was fantastyczna przygoda. Lektura emanuje optymizmem i radością.

Dominika z klasy 7 B

Książka Radosława Kotarskiego pt. "Włam się do mózgu" zainteresowała mnie, ponieważ zawiera wiele ciekawostek na temat  mózgu i metod uczenia się. Stanowisko autora jest intrygujące. Dowiedziałem się, jak się efektywnie uczyć.
      Książka została napisana i zilustrowana w ciekawy według mnie sposób. Bardzo się mi spodobała i zachęcam do przeczytania jej.

Bartosz z klasy 7 B