REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Zasady naboru uczniów do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie

na rok szkolny 2021/2022

Kandydaci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej przyjmowani są na podstawie:

1. Zgłoszenia w przypadku dziecka mieszkającego w obwodzie szkoły. Zgłoszenie zał. nr 1 należy wypełnić i przesłać e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub wrzucić w formie papierowej do skrzynki rekrutacyjnej znajdującej się w wejściu do budynku przy ul. Wiklinowej 4. Dostarczenie zgłoszenia do szkoły jest równoznaczne z przyjęciem dziecka.
  2. Wniosku w przypadku dziecka mieszkającego poza obwodem szkoły. Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej - zał. nr 2 i  wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego - zał. nr 3 należy wypełnić i przesłać  e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub wrzucić w formie papierowej do skrzynki rekrutacyjnej znajdującej się w wejściu do budynku przy ul. Wiklinowej 4. Kandydaci będą przyjęci, jeżeli szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami i kandydat spełnia podstawowe kryteria. Przyjęcie kandydata spoza obwodu do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 odbywa się na podstawie kryteriów, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Ciechanów Nr 52/IV/2019 z dnia 31 stycznia 2019 r. –  zał. nr 5. Uczniowie przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnionych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma wpływu na przyjęcie kandydata. We wniosku można wybrać maksymalnie trzy szkoły z określeniem kolejności  od najbardziej do najmniej preferowanych.

Postępowanie rekrutacyjne przeprowadzane jest zgodnie z terminami określonymi w Zarządzeniu nr 18/2021 Prezydenta Miasta Ciechanów  z dnia 25 stycznia 2021 r.

Komisję rekrutacyjną powołuje Dyrektor szkoły. Wyniki weryfikacji przeprowadzonej przez komisję rekrutacyjną podaje się do publicznej wiadomości na stronie internetowej szkoły. Informacja dostępna będzie również w sekretariacie szkoły: przy ul. Wiklinowej 4  tel: 23  673 63 90.

Wzory niezbędnych dokumentów znajdują się w załączeniu.

1. Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej (z obwodu szkoły) – załącznik nr 1

2. Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej ( spoza obwodu szkoły) – załącznik nr 2

3. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego ( nie obowiązuje rejonizacja) – załącznik nr 3

4. Wykaz ulic należących do obwodu Szkoły Podstawowej nr 6 – załącznik nr 4

5. Uchwała Rady Miasta Ciechanów w sprawie określenia kryteriów przyjęć obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym – załącznik nr 5

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

opracowany na podstawie Zarządzenia Nr 18/2021 Prezydenta Miasta Ciechanów z dnia 25.01.2021r.